Register kayıtları

Matalien
20-06-2008, 03:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
128 mesaj

Register kayıtları nasıl silinir.

Tuğsan
20-06-2008, 04:01   |  #2  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

merhaba,

register kayıtlarına ulaşmak için çalıştır'a regedit yaz.

oradan istediğin kayıdı siler veya değişiklik yapabilirsin.

Bence bu iş için program kullanman daha sağlıklı olur ama

SaGoPa KaJMeR.
20-06-2008, 04:37   |  #3  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Arkadaşım Register Kayıtlarıyla Ugraşman Sisteme Zarar Verebilir.
Bunun Zarar Vermeden Gereksiz Dosyaların Temizlenmesi İcin TuneUp Utilities 2008 Programını Kullanabilirsin..!
TuneUp Utilities 2008 Download
TuneUp Utilities 2008 Kullanımı
Bu Program İle Rahatlıkla Register Temizligi Yaparsın.Güvenlidir.Kendim Kullanıyorum.

(Not:Register Sistem Dosyasıdır Ve Sistem Register İle Baglı Calışır.Bilincsiz Kayıt Silmeler Sisteminize Ciddi Zararlar Vebilir...! )

Reborn91
20-06-2008, 09:36   |  #4  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

ccleaner in registery temizleyicisini de kullanabilirsin...

XxXDaRKoXxX
20-06-2008, 12:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

CCleaner gereksiz dosya, gereksiz registry kayıtlarını yüzeysel olarak siler.

önerim Regseeker.

Tamamen registry kayıtlarını silmek bulmak üzerine kurulmuş bir yazılımdır. Eskidir biraz ama iyidir :)

frkn_ua
20-06-2008, 16:46   |  #6  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

Glary utilies programını öneririm.hem türkçe hemde oldukça başarılı bir programdır...

Matalien
20-06-2008, 18:03   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
128 mesaj

Register kayıtlarıyla uğraşmamın nedeni şu kaspersky ın 6 aylık bedava promosyonundan faydalanmak istedim lakin 30 günlük deneme sürümü kullanırken galiba işe yaramıyor.Deneme keyini siliyon verilen promosyon keyini activate diyon ama o keylede deneme sürümünden geriye kalan süre aktif oluyor yani 6 ay kullanamıyon.Ben başlat sonra çalıştır  ı tıklayıp regedit yazıp register kayıtlarına ulaştım.Burdan HKEY USERS/default/software/kasperskylab   a ulaştım sonra bunu sildim gene fayda etmedi.Kaspersky dan vazgeçtim.Şimdi aviranın premium security suite sini kullanıyorum(3 aylık bedava key ile).Beğenirsem lisansını alıcağım.Gerçi kullanıcı arayüzü çok kötü.Şemsiye logosuda hiç hoşuma gitmiyor ama neyse 3 ay deneyelim.Yanındada ashampoo antispyware 2 var o da 6 aylık bedava key ile.İkiside Alman firması.Bilgisayarımız Almanlara emanet.
Kaspersky çok güzel ama vazgeçmemin nedeni daha öncede olmuştu bu olay bir süre kullandıktan sonra avira yı yüklüyorsun zararlı buluyor.6000 virüsle yaptığım denemedede kaspersky 5701 ,nod32 5579,avira 5760  zararlı bulmuştu.Gerçi hangisi daha iyi bunu Allah bilir çünkü işin içinde çok şey var.Mesela yanlış alarm,bilinmiyen virüs türleri vs....Çok ta fazla kasmamak lazım hangisi daha iyi diye çünkü birinin bulduğunu diğeri bulamıyor.Sen biraz dikkatli olucan kullanırken.Tedbirleri alıcan gerisini Allah a bırakıcan çünkün her ne yaparsan yap genede tehdit söz konusudur.
Son olarak register kayıtlarıyla uğraşmanın tehlikeli olduğunu hatırlatayım