Registery Araçları hakkında...

Diffren12
02-04-2013, 21:35   |  #1  
Diffren12 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
266 mesaj

Selam 

Acaba registery düzenleyiciler(kayıt defterini optimize eden ve onaran) programlar gerçekten işe yarıyor mu? Çünkü misal bir programla onarım yapıyorum 400-500 sorun buluyor ama 1 saniyede düzeltiyor bana pek inandırıcı gelmedi.Bu şey çoğu programda oluyor ve çoğu için geçerli

tknsyen
02-04-2013, 23:35   |  #2  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

bence program falan kullanma en iyisi  o şekilde kalsın performans artıışı falan getirmez. disk birleştirme yap

murat5038
03-04-2013, 01:23   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Bilindik ve sorunlar yaşanmayan bir program kullanıyorsan onarıyor ve düzeltiyordur.Kısa sürmesi normal birşey reg dosyaları çok çabuk silinip eklenebilen birşeydir.

murat5038
03-04-2013, 12:44   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: cleverman  
Bu programlar sistemin rahatlamasını ve hata vermesini önleyen programlardır. Kayıt defterindeki çöpleri silerler, hataları düzeltirler. Faydalı araçlardır ama çok fazla bir performans artışı sağlamazlar. Daha çok sağlıklı bir sistem için kullanman gereken programlardır.

Bu programlarda olması gereken en önemli özellik backup özelliğidir; çünkü kayıt defteri ile uğraşmak riskli bir iştir ama backup'ın olursa, sistemi eski haline getirebilirsin. Ben Registry Mechanic kullanıyorum ama Comodo'nun da bu iş için ücretsiz bir yazılımı var. Yakında onu inceleyeceğim.

Eğer DeepFreeze kullanmıyorsan, Windows'un şişer. Bu nedenle Program Manager, System Utilities ve Cleaning Essentials gibi ücretsiz Comodo yazılımları işine yarayabilir.

Benim de Comodo'ya destek vermemin nedeni bir çok yazılımı insanlara güvenebilecekleri bir marka altında ücretsiz sunmasıdır. Piyasada pek çok free yazılım var ama güvenlik sorunu nedeniyle sadece Comodo gibi şirketlerin ürettiği free yazılımlara güvenebiliyorum. Bu bir eksiklik ve Comodo da bunu çok iyi değerlendiren şirketlerden birisi...

deepfrezeyi kullanmak bana göre ters daha doğrusu kullanmasını bilmeyen için bana ters geliyor.

Comodoya antivirüs olarak güvenmiyorum,Diğer yazılımları sistem hakkında bilgili olcağındn onlarda bir sorun yokdur yinede çoğu alt yapısı antivirüs üzerine kurulan bir üreticiden sistemin diğer temizlik vs gibi araçları tam olarak %100 başarılı olmuyacakdır.

Free olmasının nedeni ise Kasperskyı taklit etmeye çalışan şirketlerden sadece birisi olması,Kasperskyın antivirüsündeki gibi sistemdeki hatalı kayıtları gereksiz dosyaları vs bulup virüs kalıntılarının bırakdığı izleri vs silmek için ücretsiz araçları barındırıyor içinde.Comodo da bu mantıkla gidiyor,Altyapısı temizlik ve reg cleaner olan yazılımlar güvenliğini ve testleri geçmiş yazılımları kullanmak daha iyidir.

excel_mustafa
03-04-2013, 15:21   |  #5  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

ben ccleaner kullanıyorum ve çok güzel bi program.kayıt defterindeki kullanılmayan kayıt girdilerini temizliyor.gereksiz dosyaları siliyor (browserların önbellekleri felan).hiçbir zararı yoktur.

viking20
03-04-2013, 15:38   |  #6  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Registry First Aid Platinum  u öneririm,free olanıda olur.

öyle 400-500 hata bulanlar sahte olanları.

sahte yazılımlar[Rogue\Fake Software]

https://www.chip.com.tr/forum/sah ... ftware_t170174.html

https://www.chip.com.tr/forum/reg ... -silin_t122706.html

Son Düzenleme: viking20 ~ 03 Nisan 2013 15:42