Registry Ayarlarını Onarma

HPQ-User
23-02-2008, 18:02   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Solitary sormuş:
Bilgisayarıma Virüs girdi.Panda Antivirüs yükledim ve güncelledim ancak virüs sisteme yerleşmiş silemedi.
Sonra Avast yükledim o buldu birkaç kez sildi.Ancak yine de virüs vardı.Kaspersky 7 ile denedim o da çok ağar tarama yapıyor ve gene bulamıyor.
NOD32 v3 İle denedim o buluyor ancak çok yavaş.

Kullandığım işletim sistemi Windows XP SP2 TR
Şuanda Windows 98 ile başka bir sürücüden kullanmaya devam ediyorum.Ancak Win98 ile Bit Defender Antivirüs kullanarak virüsleri buldum ve sildim şuanda temiz.

Ama halen windows xp registry da değiştirdiği ayarları düzeltmiyor.Bunun için PC Tools Registry Mechanic kullanıyorum.Yine aynı şekilde Tune Up Utilities 2006 da sorunu çözmedi.

Registry Ayarlarını düzeltecek ve eski haline getirecek bir program önerirseniz sevinirim.

Denetim masasına erişimi kesti.Program ekle/kaldır' ıda kesti.Sistemi " Dizin hizmetleri geri yükleme modu" 'nda açıyorum o zaman sorun yok 2de bir tekrar virüs çalışmıyor ancak normal olarak oturum açtığımda hiçbir programı açamıyorum yada kapatamıyorum.Kilitlenmiyor ancak herşey çok yavaş çalışıyor yada hiç çalışmıyor.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşlemci - VIA Cyrix 3 - 866 Mhz
Anakart - Gigabyte GA-6VX7-4X
Bellek - 128MB Oem - 133Mhz
Sabit Disk - 40GB Maxtor Ide
Ekran Kartı - GeForce MX4 440SE 64 MB
Ses kartı - Creative Sound Blaster Live 5.1
LG 52x32x52 CD-rw
Hitachi DVD-ROM
PCI Kart - Ethernet Kartı
PCI Kart - PCI USB 2.0/1.1 Uyumlu Çoğaltıcı
PCI Kart - Ses Kartı

İnternet Tarayıcı: Opera/9.21 (Windows 98; U; tr)

Borga-x
23-02-2008, 18:09   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Sistem geri yukleme yaparak kayıt defterını eskı halıne getırebılırsınız. Bu arada Kaspersky kesın bulup siler. Siz AV beyenmıyorsunuz.

solitary
24-02-2008, 23:02   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Sevgili kardeşim antivirüs beğenmememle alakalı değil.
Ben bilgisayar programcısıyım ve sistem geri tükleme yapmam demek üzerinde çalıştığım projelerin 1 hafta önceki haline gelmesi demek ve inan bana bütün geliştirmeleri yeniden yapmak çok kötü.
Şuanda başka bilgisayar üzerinden devam ediyorum ve 4 gündür de zaten yapmış olduğum projeyi tekrar yapmak zorunda kaldım,ancak evdeki bilgisayarı düzeltemezsem projenin aksaması anlamına gelecektir ve buda maddi kayba dönüşecektir.

Ayrıca son geri yükleme yapmayacağım diyede inat etmiyorum.Sadece son 1 haftada yaptığım tüm projeler+dosya yedekleri+arşivim dosya ve klasör yollarını değiştirecek.

5484 Klasörü C:\ASXNNP\ içerisinde idi ve yeniden kategori ederek D:\Yedek\Proje\Ticari\Muhasebe\5484\ olarak değiştirdim ve bu eski haline gelecek.İnan bana bu şekilde 1000 lerce klasör ve dosya taşıdım.

DVD-RW olsa aslında dvd kopyalarını alıp windowsu onarmayı deneyebilirim.Ama o da yok.Yani sadece registry ayrlarını eski haline getirmem gerekiyor.Ayrıca neden cd ye çekmiyorsun dersen güvenli mod da bazı programlar çalışmıyor bilindiği üzere cd de çekemiyorum.