Registryde anahtar silinememesi sorunu?

mehir
12-07-2009, 12:01   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

Merhabalar;
   Avast AV. programını sildim.Bazı programlarım düzgün çalışmamaya başladı.Mesela int.Bağ. yaptığımda iexploreri açamıyorum,Task manageri açamıyorum.5 dak.bekliyor sonra açılıyor.
   Regedite baktım 15 tane avast kalıntısı buldum Soruna bunların neden olduğunu sanıyorum.Aşağıda bir örneği var.Bunları silemiyorum. Ne sağdan, nede soldaki anahtarları..Silme hatası veriyor.Birinin yolu şu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Enum\Root\LEGACY_AAVMKER4
Sağdaki alandan silmeye çalıştığımda;"Belirtilen tüm değerler silinemedi"
Soldaki anahtarlar için de "Anahtar silinirken hata"  yazıları çıkıyor.
   Bir sürü reg. temizleme prg.kullandım. Hiçbiri böyle anahtar bulamadı. Bu nasıl bişey, olmayan bir prg.ın kayıtları neden silinemiyor?
   Beni bu dertten kurtarırsanız çok sevinirim.İzinlerde de prob.yok sanırım izinler kısıtlı değil.Zaten izin yok diye de hata gelmiyor.Saygılarımla..

nonpasaran
12-07-2009, 12:21   |  #2  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

eğer bu kayıt anahtarlarının sahipliğine sahip olduğuna eminsen ve buna rağmen silemiyorsan sana tavsiyem programı tekrar yükleyip revo ile kaldırman kaldırırkende en ayrıntılı kaldırma şeklini seçmen.Eğer dediğimi uygulayacak olursan anti nin kendi kaldırma programı çalışıp işini bitirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmak için izin isteyecek izin verme ve revo nun kalan kalıntıları taramasını bekle ve çıkan herşeyi sil sonra yeniden başlat

zrgnlr04
12-07-2009, 12:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

arkadaşa ilave,prog. ı sistem tepsisinden kapatıp silme işlemine öyle başlayın.Başlat\çalıştır\regedit yazıp enter deyin ve software başlığı altında silmek istediğiniz prog.,aracı neyse arayın bulduğunuzda sağ klik ile(veya Unlocker ile) silin.Zaten ilk olarak kayıt defterinden tamamen silmeden,masaüstü veya windows ağacı veya program files dan(hatta bilgisayarından) kaldırmaya kalktığınızda yukarıda sözünü ettiğiniz hata mesajlarını alırsınız.https://www.chip.com.tr/forum/dos ... temleri_t84489.html

Son Düzenleme: zrgnlr04 ~ 12 Temmuz 2009 12:31
mehir
13-07-2009, 01:14   |  #4  
OP Üye
58 mesaj

Regitry de unlocker nasıl kullanılıyor? Normal silmek mümkün değil.
Revo avcı modundayken mi avast tekrar kurulacak?

zrgnlr04
13-07-2009, 11:58   |  #5  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

önce unlockeri yükleyin,o kendini sağ  klike atayacaktır zaten.Silmek istediğiniz seyin üzerine sağ tuş yaparsın.Yanliz dikkat,bazen hemen o an değil pc kapa\aç yapınca silme işlemi tamamlanmış olur.Hayır ne alaka Revo yu bildiğin gibi kur.