Riskini bilmeyen korunamaz

CHIP Online
19-02-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

RSA Security Analytics Platformu, risklerin ortaya çıkar çıkmaz tespit edilebilmesini sağlıyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ris ... orunamaz_38754.html

EMC'nin Güvenlik Birimi RSA; kuruluşların dijital varlıklarını en sofistike iç ve dış tehditlere karşı korumaları amacı ile tasarlanmış devrim niteliğinde bir çözüm geliştirdi. RSA'in NetWitness teknolojisi mimarisi üzerine kurulmuş olan çözüm RSA Security Analytics; Güvenlik Bilgi ve Olay Yönetimi (SIEM), Adli Bilişim ve Büyük Veri analitiğini, yeni nesil güvenlik operasyon merkezlerinin temel taşı olacak bir güvenlik platformu üzerinde bir araya getiriyor.


Günümüzde özellikle bilgi ve istihbarata dayalı tüm güvenlik programlarının, kuruluşların karşı karşıya olduğu risklerin bilincinde olarak hazırlanması gerekiyor. SIEM araçları gibi günümüzde kullanılan güvenlik teknolojileri genellikle bu alanda yetersiz kalıyor; günümüzün tehditlerine yönelik yeterli görünürlük sağlayamıyor ve analitik ihtiyaçlara göre ölçeklenemiyor.


RSA Security Analytics çözümü güvenlik profesyonellerinin güvenlikle ilgili zayıf noktaları ve olası saldırıları görme ve anlamaları için gereken görünürlüğü sunarak, risklerin de ortaya çıkar çıkmaz tespit edilebilmesini mümkün kılıyor ve soruşturma için gereken süreyi günlerden dakikalara indirgiyor.  Dahası, güvenlik profesyonellerinin hem işletme içinden hem de işletme dışından kaynaklanan dijital riskleri anlamalarına yardımcı olarak, işletmelerin de fikri mülkiyet hakları ve diğer hassas veriler gibi iş varlıklarını daha iyi korumalarını mümkün kılıyor. Bu şekilde işletmeler de tehdit yönetimi ve mevzuatlar gereği hazırlanması gereken raporların alacağı zamanı ve maliyetleri azaltabiliyor.


EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, yeni çözüme ilişkin olarak yaptığı global açıklamada şunları söyledi; "Kuruluşlar geleneksel güvenlik uygulamalarının sınırlarını aşmalı ve günümüzün dinamik tehditleri ile başa çıkmak için çevik teknolojileri ve metotları benimsemelidir.  RSA Security Analytics çözümü; güvenlik kontrollerini ve tehdit tespit süreçlerini yeniden şekillendirecek. Bu çözüm ile; yüksek duyarlılıklı adli görünürlüğü büyük güvenlik verileri toplama ve yönetimini olanaklı kılıyoruz. İleri analitikte tam bir devrim yaparak; işletmelerin güvenlik programlarını ve gelişmiş güvenlik operasyonları merkezlerini bir üst seviyeye taşımalarını sağlıyoruz."


Günümüz şartlarında ileri seviyedeki saldırıların ve bu saldırılarla ilgili kötü amaçlı yazılımların karmaşıklığı her geçen gün artıyor ve mevcut güvenlik analitiği araçlarının da sınırları zorlanıyor. İstihbarata dayalı güvenlik platformları ile Büyük Veri analitiğinin evliliği; şirketlere en ileri düzeydeki tehditlerin oluşturduğu karmaşık sorunları çözmede yardımcı olabiliyor ve pazardaki önemli bir ihtiyacı gideriyor.


Başarısı ispatlanmış Büyük Veri platformları ile analitik metotların güvenlik araçlarında bir arada toplanması; güvenlik uygulamaları anlamında  önemli bir gelişme. RSA Güvenlik Analitiği platformu benzersiz görünürlüğü, yüksek risk teşkil edebilecek etkinlikleri tanımlayabilen gelişmiş analitik metotları bir araya getiriyor; Büyük Veri platformlarından faydalanıyor ve yalnızca tehditleri ortadan kaldırmaya yardımcı olmakla kalmıyor, mevzuatların gerekliliklerini de yerine getiriyor.


Tüm Konu: Riskini bilmeyen korunamaz

Kaynak: www.chip.com.tr