Rockstar Gamesden Türkçe Açılımı!

xExCaLiBuRx
14-02-2012, 08:20   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
595 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2011


Grand Theft Auto V duyurusuyla bizleri yeniden büyük ve heyecanlı bir bekleyiş içine sokan Rockstar Games, biz Türk oyuncuları hayli mutlu edecek bir hareket gerçekleştirdi. Rockstar Lincoln ofisinin iş ilanlarına baktığımızda, henüz bu ay içinde yayınlanan bir ilan dikkatimizi çekiyor: “Türkçe Bilen Tester” aranıyor!
Lincoln ofisi, Rockstar Games’in uluslararası bir çeviri ofisi. Ofis, Rockstar Games oyunlarını farklı dillere çevirmekle görevli. Çoğunlukla Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca çeviriler yapan ofis; Rusça, Çince, Japonca gibi çeviriler de yapmıştır. Ofisin en son iş ilanı da yukarıdaki söylediğimiz gibi “Türkçe bilen tester”.
İş tanımına geçersek, farklı platformlarda farklı oyunlar oynamak ve oyunlara hızlı motive olmak, oyunlardaki hataları bulabilmek ve bu hataları eksiksiz bir şekilde raporlayabilmek, devasa İngilizce metin dosyalarını okuyup yazım hatalarını bulmak ve Türkçe ile eşleştirebilmek, gramer, imla zamanlama problemlerini bulmak, eksik çeviriler için alternatif yazılar bulabilmek, mükemmel dil yeteneğine sahip olmak, iyi düzeyde İngilizce konuşup yazabilmek ve esnek çalışma saatlerine uygun kişiler aranıyor.
İşin tam tanımına buradan bakabilirsiniz.
Rockstar Games’ten önümüzdeki zamanda biz Türk oyuncular için müthiş sürprizler geleceği açık. Bu ilan henüz ne için verilmiş belli değil ancak Rockstar Games ile bağlantıya geçip bu konuyu araştıracağız. Gönlümüz GTA V’ten yana ancak Mart ayında çıkacak Max Payne 3 için de Türkçe bilen tester aranıyor olabilir.
GTATurk.com olarak 2010 yılının sonundan beri Rockstar Games ile iletişim halindeyiz ve şirketin desteklediği sayılı büyük fan sitelerinden biriyiz. Rockstar Games önce bizim talebimiz ile yaptığı yarışmalara Türkiye’yi ekledi, sonrasında yaptığı etkinliğe GTATurk.com’u da özel olarak davet etti. Rockstar Games her türlü isteğimizi ciddi şekilde değerlendiriyor ve oyunların Türkçe olması talebimizin işe yaradığını görüyoruz. 50.000′i aşkın üyemiz ile Türk GTA fanlarını temsil ettiğimizi düşünüyoruz ve Rockstar Games ile bu konularda iletişimimiz her zaman sürecek. Yeni haberler için bizi takip etmeye devam edin!
 

Güncelleme 05.01.2012 : Son gelişmelerden sonra Rockstar Games ile iletişime geçtik. Türkçe bilen elemanı hangi oyun için aradıklarını sorduğumuzda “Geliştirme stüdyolarımız birden fazla dil bilen testerlar arıyor ama korkarız ki Türkiye’yi ilgilendiren özel bir duyuru yapmadık. Bir değişiklik olursa sizleri haberdar edeceğiz.” cevabı geldi.
Rockstar Games’in henüz resmi olarak sitelerinden duyurmadıkları bilgileri ve projeleri, açıklamalarında yalandıklarını biliyoruz. Son olarak GTA V duyurusundan yaklaşık 1 ay önce yayınladıkları soru-cevap makalesinde yeni gelecek GTA ile ilgili olarak “Söyleyebileceğimiz tek şey, şimdilik yakın zamanda çıkacak olan Max Payne 3 ve L.A. Noire PC, Red Dead Redemption Game of the Year Edition ve mobil aygıtlar için Max Payne’e odaklanmış olduğumuz. Eğer Grand Theft Auto ile ilgili bir haber olursa, bunu Newswire’dan, Twitter ve Facebook hesaplarımızdan duyuracağımızı biliyorsunuz.” demişlerdi ve nihayetinde GTA V duyurulmuştu.
İş tanımında yer alan “İngilizce ve Türkçe metinlerin uyumluluğunu denetlemek, yanlışları ayırmak, yeni çeviri önerileri yapmak” gibi işlerin pek olağan olmadığı ortada. Rockstar Games şimdilik bunu duyurmaktan kaçıyor gözüküyor. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin..

Kaynak http://gtaturk.com/rockstar-gamesden-turkce-acilimi/

sakalione
14-02-2012, 08:53   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2012

Çok fazla istek var bu konuda umarım GTA V Türkçe olur

xExCaLiBuRx
14-02-2012, 09:46   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
595 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2011

İnş Bukonuda Gtaturk.com,un Bı Imza Kampanyası Var Buna Hepımızın Katılması Lazım Tabıkı  Gtav,nın Turkce Olmasını Isıyosak Bu Konuda Duyarlı Olmak Lazım

LENO7
14-02-2012, 15:58   |  #4  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2011

ilk defa bir şirketin türkçe bir oyun için çalışma yaptığını duyuyorum....böyle olduğu için ülkemden gurur duyuyorum...Herkes GtaTurk.com 'a yüklensin.....