Root'lamadan stok Android'e "geçin"!

CHIP Online
06-07-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android'li cebinizi root'lamadan, onu "saf Android'e" yaklaştırmanın yollarını açıklıyoruz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/roo ... -e-gecin_41352.html

Resimlerle: En iyi 10 Android Jelly Bean'li cep!

Stok Android'den vazgeçemeyenler, Galaxy S4 ve HTC One'ın Google sürümleriyle sonunda istediklerini aldılar. Ancak bu cepleri Türkiye'de bulmanız mümkün değil, en azından şimdilik. Bir Nexus cebe sahip değilseniz ve saf Android deneyimi yaşamak istiyorsanız, cihazınızı root'lamadan da yapabileceğiniz birçok şey var.

Android'li cebinizde Nexus deneyimi yaşamak için en iyi yol, tabi ki onu root'layıp CyanogenMod gibi bir ROM yüklemek. Ancak bu işe kalkışmak hem biraz cesaret, hem de zaman gerektiriyor. Dahası cihazınızın garantisini de kaybedebilirsiniz. Bu yazımızda ise Android'li cihazınızı root'lamadan stok'a yakın bir deneyim elde etmenin yollarını sizlere açıklıyoruz.

Giriş ekranını değiştirin

Telefonunuzu kullanırken en sık gördüğünüz ekranlardan biri olan giriş ekranınız, eviniz gibidir. Üreticiler, giriş ekranlarına büyük oranda kişiselleştirdikleri kendi launcher'larını yerleştirebiliyorlar.

Nova ve Apex Launcher gibi uygulamalar, Google'ın varsayılan launcher'ına oldukça benzer bir deneyim ve görünüm sunuyorlar. Bu launcher'lar, simgeleri değiştirmek gibi bazı yeni işlevler ekleseler de stok Android'e büyük oranda benziyorlar.


Tüm Konu: Root'lamadan stok Android'e "geçin"!

Resimlerle: En iyi 10 Android Jelly Bean'li cep!

Kaynak: www.chip.com.tr