Root'lu ve root'suz Android'leri yedekleme!

CHIP Online
30-01-2014, 01:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Root'suz veya root'lu Android'li cihazınızı, uygulama verilerinizi yedeklemenin 6 yolu yazımızda!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ro ... edekleme_45085.html

Resimlerle: 2013'ün en iyi Android oyunları

Bir akıllı cepten bir başka akıllı cebe geçiş yaparken her hepimizin aklına şu soru takılır: Eski telefonumuzda biriktirdiğimiz uygulamaları ve verileri yenisine nasıl taşıyacağız?


Bunu telefonunuzla gelen araçlarla yapmanız mümkün değil. Ama doğru araçları kullanarak taşınma işini sorun olmaktan çıkarabilirsiniz. Makalemizin devamında en önemli yedekleme ve eşitleme uygulamalarını sizlerle paylaşacak, odaklandığı işlevleri ve kullanımını anlatacaız.


Android yedekleme: Root'lu ve root'suz


Örneğin Titanium Backup ile tüm uygulamalarınızı ve uygulama verilerinizi kaydetmeniz mümkün. Hatta bir "update.zip" dosyası oluşturup, tüm uygulama paketini bir custom recovery yoluyla yükleyebilirsiniz. OnAndroid ise acil durumlar için tam bir sistem imajı (Nandroid) oluşturabiliyor. DataSync, verilerinizi birden fazla cihaz arasında eşitleyebiliyor.


Ancak bu uygulamaların tümü root erişimine ihtiyaç duyuyor. Telefonunu root'lamak istemeyen kullanıcılar da bazı çözümlere sahipler. Örneğin PC'nizi istemci olarak kullanarak telefonunuzu PC'nize yedekleyebilirsiniz. Holo Backup, sisteminizin yedeğini alırken Helium Backup tüm uygulamaları ve uygulama verilerini yedekleyebiliyor. MyPhoneExplorer, kişileri, e-postaları ve kişisel dosyaları kaydedebiliyor.


Veri kaybetmeye bir son vermeye hazır mısınız? Makalemizin sonraki sayfalarında bu araçları kullanarak verilerinizi nasıl yedekleyebileceğinizi sizlere açıklıyoruz.


Tüm Konu: Root'lu ve root'suz Android'leri yedekleme!

Resimlerle: 2013'ün en iyi Android oyunları

Kaynak: www.chip.com.tr