RTÜK 'den Love,Sex,Magic 'e YASAK !

StyleALP
11-09-2009, 13:26   |  #1  
StyleALP avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

İŞTE SANSÜRLÜ ŞARKI !

Justin Timberlake 'nin Ciara ile düet yaptığı 'Love,Sex,Magic ' adlı şarkının klibi RTÜK tarafından Türkiye 'deyasaklandı. Daha önce de Hande Yener, Doğuş, Yeliz Yeşilmen ve Teoman'ın klipleri yasaklanmıştı.

ABD'li şarkıcı Justin Timberlake 'in Ciara 'ın düet yaptığı 'Love,Sex,Magic ' ( Aşk,Seks,Sihir ) adlı şarkının klibi, Türkiye 'deRadyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) engeline takıldı. Tüm dünyatelevizyonlarında gösterilen klibi yayınlayan Numberone TV, RTÜK 'tenklibi yayınlama cezası aldı.

RTÜK yetkilileri yasağa gerekçe olarak şu açıklamayıgetirdi: '' Parçanın sözlerindeki seks ve şehvet içeriğinin, kliptekicinsellik içeren kıyafetler, dans ve mizansenle desteklendiği tespitedilmiştir. Gündüz de yayınlanan klibin çocukların, gençleringelişimine ve genel ahlaka aykırı olduğu düşünülmektedir. '' NumberoneTV 'nin sahibi Ali Karacan ise '' Bu çağdışı uygulama nedeniyle dünyayarezil oluyoruz '' dedi. RTÜK daha önce de Hande Yener 'in '' Hipnoz '',Teoman 'ın '' Duş '', Yeliz Yeşilmen 'in '' Tat Beni '', Doğuş 'un ''Yalnızım '' kliplerini yasaklamıştı.

OLAYLI SÖZLER !

(...) Sana hayal edemeyeceğin şeyler yapmak istiyorum
 Farz et ki milyonlarca '' ben '' sana bu seksi sözleri söylüyor

(...) Bebeğim, bana göster, göster bana / benim üzerimdehangi numaranı yapmak istiyorsun ? / Gönüllüyüm / Sadece ayakkabılarımkalıncaya kadar elbiselerim dökülür / Bütün akşam, göstermeye devam et,sadece sen ve sıcaklık

(...) Aşk, sesk ve sihirde vücudumu sürmeme izin ver

(...) Ama şimdi seni izleme sırası bende
 Benimle böyle seksi konuş
 Sana sıcaklığımı verirsem, aynısını yapmama ihtiyacım var

Tartışıyoruz:
Klibin Yasaklanmasını Nasıl Buldunuz ? RTÜK mü yoksa Ali Karacan 'ın tarafındasınız ? Ve Neden ?

Kaynak: HaberTürk Gazetesi
İnternete Geçiren: StyleALP

Anket
Son Düzenleme: StyleALP ~ 11 Eylül 2009 13:32
StyleALP
11-09-2009, 13:36   |  #2  
StyleALP avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Bence Ali Karacan haklı. Bu klipten daha cinsel içerikli şarkılarvarken gidipte en hit olan şarkılardan birini yasaklaması bana saçmageldi. Hele ki sınırları aşan bir cinsel içerik içermemesi haliyle.Tuğba Ekinci 'nin '' Kondom '' adlı şarkısını yasaklaması gerekirkenböyle güzel bir şarkıyı yasaklaması gerçekten kötü.

Oyum: Kesinlikle Ali Karacan Haklı !

* Herkeze Kullandıkları Oy ve Yorumları için Teşekkür Ederim... IYI ForumLaR...

elektrobeyin
11-09-2009, 13:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
320 mesaj

Bu geri kafalılıkla gerçekten Dünyaya rezil oluyoruz.

International Affairs
12-09-2009, 01:14   |  #4  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Aman hepsi yalan tek gerçek var o da ben.Kahkaha