Sabit Telefonla Bedava Konuşun

Banned
11-12-2006, 12:37   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,148 mesaj

İsterseniz sabit telefondan, isterseniz PC'den. Sabit telefonları ücretsiz aramak ister misiniz?

Bilgisayardan, sabit telefonlara ve cep telefonlarına yapılan görüşmelerde akla gelen ilk yazılım Skype oluyor. Aslında VoIP dediğimiz internet üzerinden sesli iletişim yapan çok sayıda firma var. Ve bazıları Skype'dan daha fazla seçenek de sunabiliyor. Mesela sabit hatları bedava arayabilmek gibi. Hem sizin kendi telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan. Nasıl isterseniz. Türkiye'ye ücretsiz konuşma imkanını sağlayan firmanın adı Low-Rate Voip.

Sabit hatlarla bedava konuşun
Evinizde bulunan interneti kullanarak sabit hatlarla görüşmeleri ücretsiz yapabilmenizi sağlayan Low-Rate Voip, haftalık 200 dakika ücretsiz konuşma sınırı getiriyor. Bu da çoğumuz için yeterli bir rakam demek.

Low-Rate Voip, limiti doldurduğunuz taktirde birkaç saniye içerisinde yeni bir hesap açarak görüşmelerinize kaldığınız yerden yine ücretsiz olarak devam edebiliyorsunuz.

Yüksek ses kalitesi
İnternet hızınıza bağlı olarak bilgisayardan yapılan görüşmelerde ses kalitesi bazen düşebiliyor. 512 KBps internet hızına sahipseniz bu satırları dert etmenize gerek yok. Telefondan telefona ses kalitesinin düştüğüne pek rastlamadık.

Cep telefonlarında ücretlendirme
Cep telefonlarıyla görüşme imkanıda sağlayan Low-Rate Voip, görüşmelere ücretlendirme getiriyor. 1 dakikada 0,10€ ya konuşmanızı sağlayan Low-Rate Voip, sabit hattan cep telefonuna görüşmeleride destekliyor.

Telefon faturasını etkilemiyor
Sistem, telefon hattınızdan bağımsız çalışıyor ve sadece internetinizi kullanıyor. Bilgisayardan telefona olan görüşmelerde ise kotalı ADSL kullanıcıların kotaları haliyle etkileniyor. Telefondan telefona görüşmelerde ise kotaların etkilenmesi söz konusu değil.

Sistemi test ettik
Denemelerimizde, 256 KB ADSL hızından fazla verim alamasak da sınırlı ADSL kullanıcılarında asla bir hız sorunu ile karşılaşmadık. Sesler gayet net karşı tarafa iletiliyor ve karşı tarafın da sesi size gayet net geliyor. Hatta yaptığımız denemede, bilgisayarımızın mikrofonunu ve hoparlerini kullanarak halı yıkama servislerinden fiyat aldık ve birisi ile de anlaştık :)

türkçe dil dosyası için...

tanıtım..animasyonu...için....

kaynak...
shiftdelete.net
saygılar...

Son Düzenleme: Banned ~ 11 Aralık 2006 12:39
theironman
11-12-2006, 15:52   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

bilgin için sağol byzihh.

BOOMFUNKMCS
16-12-2006, 01:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

tolga2207
16-12-2006, 10:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
793 mesaj
byzihh
Low-Rate Voip, limiti doldurduğunuz taktirde birkaç saniye içerisinde yeni bir hesap açarak görüşmelerinize kaldığınız yerden yine ücretsiz olarak devam edebiliyorsunuz.
Hizmet budur...

piskofurkan
12-01-2007, 20:03   |  #5  
Yeni Üye
43 mesaj

türkçe ek paketi sayfası açılmıyo :(

Banned
12-01-2007, 22:19   |  #6  
OP Banlandı
1,148 mesaj
piskofurkan
türkçe ek paketi sayfası açılmıyo :(

buyur kardeşim...

görüşme süresi haberde yazdığı gibi 200 dk değil...
kullanıcı başına 5 dk....
biri bittimi diğerini aç...
aynı mail ile tekrar tekrar kayıt olabilirsin....
saygılar...

yesillili
13-01-2007, 01:11   |  #7  
Yıllanmış Üye
415 mesaj

bende haftada 200 dk diye kurmuştum.  baktım 5 dk dan sonra yine durdu... bir daha da açmadım...

svg1982
23-01-2007, 22:23   |  #8  
Yeni Üye
20 mesaj

bende bu proğramı kullandım bır ara ama rtık konuşma suresı 1 dakkaya ındı ..turkce kullanmak ıstedım ama lınk çalışmıyor yınede tesekkurler

can_n01
25-01-2007, 23:50   |  #9  
Yıllanmış Üye
347 mesaj

Arkadaslar bu program istediginiz kadar konusun suresi yoK

Buda 2. program

Bu kadar valla gerisi size kalmis  kullaniyom
Mesela turkiyenin ala numarasini yaziyosun sonra bolge odu sonra ev telefou
Ornek +..(312)9889666
312 BOLGE KODU ... KOYDUGUM YERE ULKE KODU NUMARA YAZIGIM YERE ARYACAGINIZ NUMARA
(numarayi kafadan attim)