Safir iPhone 6 iddiaları gerçek olmak üzere!

CHIP Online
27-08-2014, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone 6 hakkında en fazla dillendirilen iddia, Apple'ın hamlesiyle gerçek olmaya daha da yaklaştı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/saf ... ak-uzere_49124.html

Resimlerle: Büyüleyen iPhone 6 konseptleri!

Apple'ın Temmuz başında ABD Ticaret Komisyonu'na başvurarak, Mesa'daki fabrikasında daha fazla safir üretmek için izin istediği ortaya çıktı. Apple üretimin başlangıç tarihi olaraksa Ağustos sonunu verdi. Böylece Apple'ın yeni telefonlarında safiri daha fazla kullanmak istediği yönündeki dedikodular doğrulanmış oldu.


Ancak önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen iPhone 6 ve iOS tabletlerinin daha fazla safirle kaplı olup olmayacağı şimdilik belli değil, zira Ağustos sonunda yapılacak üretim, yeni iOS cihazlarına yetişmeyebilir. Ya da Apple, ilerideki talep patlamasını hesap ederek daha fazla safir üretmek gerektiğini düşünmüş olabilir.


Eğer söylentiler doğru ise Apple, iPhone 6'da safir ekranlar kullanarak çok daha net görüntü veren bir telefon yaratmış olacak. Bu da rakipleri karşısında büyük bir avantaj kazanması anlamına gelecek. Ancak, bu söylentiler ortaya çıktığında en büyük handikap olarak, Apple'ın bu kadar safiri nereden bulacağı sorusu gündeme gelmişti. Şimdi Apple'ın kendi fabrikasında daha fazla safir üretmek için başvuru yapması, safir ekranlı telefonlar konusundaki söylentilerin doğru olabileceğini ortaya koyuyor.

Tüm Konu: Safir iPhone 6 iddiaları gerçek olmak üzere!

Resimlerle: Büyüleyen iPhone 6 konseptleri!

Kaynak: www.chip.com.tr