Safir, iPhone'u nasıl koruyabilir? İşte cevap

CHIP Online
07-02-2014, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone 6 gerçekten çok konuşulan "safirden" yapılırsa, bu onu nasıl korur? Cevap bu videoda!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/saf ... te-cevap_45264.html

Resimlerle: İşte en pahalı cep!

Apple'ın ismi şu sıralar "safir" sözcüğüyle sıkça anılıyor. Firma, Arizona'da yakında açabileceği fabrikalarında safir ekranlar üretecek. Bu ekranlar, belki iPhone 6'da, belki de çok konuşulan iWatch'ta kullanılacak.


Son zamanlarda sağlam, çizilmeyen telefon üretmek bir moda haline geldi. Sony'nin Xperia Z'si su geçirmiyor, Galaxy S4'ün Active modeli de dayanıklılığıyla öne çıkıyor. Ekranlarda safir kullanmak, onları çizilmezliğe birkaç adım daha yaklaştırıyor. Peki üst düzey saatlerde kullanılan bu madde, ekranı gerçekte ne kadar koruyor? Bunun cevabı, yukarıda izleyebileceğiniz videoda sizi bekliyor.


9to5 Mac'in keşfedip yayınladığı videoda safir kaplı bir iPhone, büyük bir beton tuğlanın altında sürtünüp çiğnenerek sınav veriyor. Görünüşe bakılırsa safir kaplı iPhone, dev tuğlaya sürtündükten sonra bile çizilmiyor. Yine de kameranın açısının daha iyi olmasını beklerdik, çünkü test anında telefon elin arkasında kalıyor. Bunun yanında safirin cihazı düşmelere ve çatlamalara karşı koruyup korumadığı bilinmiyor.

Tüm Konu: Safir, iPhone'u nasıl koruyabilir? İşte cevap

Resimlerle: İşte en pahalı cep!

Kaynak: www.chip.com.tr