Sağ tıklayınca Notepad ++ ile aç artık yok!

crixallis31
02-11-2009, 07:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

Geçenlerde Notepad ++ yükselttim yeni sürümüne daha sonra sağ tıkladığım zaman Notepad ++ ile aç menüsünün kaybolduğunu fark ettim.İngilizce Win7 kullanıyorum sadece edit var oda Notepad ile açıyor.Eskiden çift tıklayınca notpad ile sağ tıklayıp-->Notepad ++ dersemde Notepad ++ ile açılırdı.İkiside lazım oluyor duruma göre o yüzden sağ tıkladığımda Notepad ++ ile aç'ı nasıl ekleyebilirim programın kendisinde mi kapalı geldi acaba?

Son Düzenleme: crixallis31 ~ 02 Kasım 2009 07:10
G00GLE
02-11-2009, 09:47   |  #2  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

dosya üzerine sağ tıklayıp birlikte aç (open with) seçip varsayılan programı seç ( en alttaki seçenek) tıkladıktan sonra notepad ++ yı göster. onaylamadan önce alttaki varsyılan program onay kutusundaki tık ı kaldır ve tamam de. bundan sonrakilerde bu seçenek gelecektir.

crixallis31
02-11-2009, 11:10   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

Teşekkür ederim ama Tam olarak söylemek istediğim değildi eskiden sağ tıkladığımda çıkan listede "notepad++" vardı şimdi onun yerine edit(düzenle) var ben birlikte aç menüsüyle açmaya üşeniyorum.Direk sağ tıkladığımda edit(düzenle) yerine eskisi gibi "notepad++" olsun onla açayım diyorum.Hatta "notepad++"  yazısının yanında simgesi de vardı.Sanırım Yeni sürümden kaynaklanıyor bu sorun çünkü eski sürümü tekrar yüklediğim zaman geliyor.

Son Düzenleme: crixallis31 ~ 02 Kasım 2009 11:11