Sahibinden telefon alacağım YARDIM

maxsipowe1
03-12-2013, 12:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Selamun aleyküm arkadaşlar öncelikle, Sahibinden.com'dan bir tane ikinci el telefon almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım;
Şu şekilde sorularım olcak eğer alışveris yapan arkadaşlar varsa 

1: Ben satıcı'dan telefonu normal yollardan aldım kargocunun yanında telefonu açarak kontrol etmem mi lazım ?
2: Ben telefonu aldım diyelim telefon bozuk çıktı ne yapmam gerekiyor ?
3: Telefonda belirtilenden farklı özellikli cihaz geldi bu durumda ne yapmalıyım geri gönderebilir miyim ?
4: Eğer bana gelen ürünü beğenmezsem satıcıye geri iade etme hakkım var mı ?
5: Sahibinden.com 'da para gönderme işlemleri ne tarz oluyor bilgilendirir misiniz ?
6: Get alışveriş yaptığım da veya Normal alışveriş yaptığımda ki farkları anlatırmısınız?

TakTıkTuk
12-02-2014, 16:27   |  #2  
TakTıkTuk avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Aleyküm selam kardeş sorduğun sorularuın cevabını veremem ama bence hiç internetten telefon falan alma.Bende almıştım ama bozuk çıkınca ortada kaldım en iyisi 2. el de olsa elinin altında bir yerden almam böylece bozuk çıkarsa geri götürebilirsin.Ama yinede sen bilirsin.

sosyalli
16-02-2014, 20:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
516 mesaj

Kardeşim sistemi anlatayım, kulandığım için biliyorum,

Sen get ile ürünü alıyorsun kredi kartı bilgilerini veriyorsun siteye site o telefon ücretini kendisi çekiyor ama satıcıya ödemiyor telefon senin eline geçince kontrol ediyorsun adamın dedıgı cıhazmı bozugu kırıgı arızası varmı dıye, kontrol ettıkten sonra sen onay verirsen tamam bu konuştugumuz telefon dersen ürünü teslim alıyorsun eğer değilse teslim almıyorsun geri gidiyor ürün, teslim aldıysan site ücreti satıcının hesabına yatırır teslım almadıysan senin hesabına geri yatırır, olay bundan ibaret ama alacaksan elden görüş al, derim ben