Sahte güvenlik yazılımını tanımanın 3 yolu!

CHIP Online
12-03-2011, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Kendini güvenlik aracı gibi tanıtan sahte antivirüsleri tanıyın. İşte hayat kurtaracak ipuçları...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/saht ... n-3-yolu_25767.html

Resimlerle: Sahte güvenlik yazılımlarına dikkat!

İyi bir antivirüs ve firewall kullanarak PC'nizi birçok tehditten koruyabilirsiniz. Bu araçlar olmadan da bilgisayar kullanmak mümkün ancak küçük bir hatanız virüs bulaşmasıyla sonuçlanabilir.

Zararlı yazılımları dağıtmak isteyenler malesef kullanıcıların bu korunma isteğini biliyorlar ve buna yönelik bir silah geliştirmişler: sahte güvenlik yazılımları. Bir süredir mevcut olan bu tehdit, genellikle kullanıcılar tarafından anlaşılmadığından sorun olmaya devam ediyor. Yazımızda bu tür sahte yazılımların ortak noktalarına değinerek onlarla karşılaştığınızda tanımanıza yardımcı olacağız.

Programı yüklemeden önce virüs tespiti

Bu belki de daha önce başınıza gelmiştir. İşinizi yaparken aniden tarayıcınızda bir virüs taraması görüntüleyen yeni sayfa açılır, PC'nizdeki güvenlik tehditleri görüntülenir ve sizden bir güvenlik aracı (veya güncelleme vs.) indirmeniz talep edilir.

Tüm konu: Sahte güvenlik yazılımını tanımanın 3 yolu!

İzleyin: Windows 7 ve güvenlik

Resimlerle: Sahte güvenlik yazılımlarına dikkat!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bir sahte güvenlik yazılımının sizi yanılttığı hiç oldu mu?

M.G.G
12-03-2011, 09:55   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Rastlamadım ki :DD

brnonat
12-03-2011, 12:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
223 mesaj

Hayır ama bir öğretmenimde görmüştüm bir benzerini, eğitim kurumunun sitesini açtığı zaman sahte bir antivirüs kendi kendine yüklenmişti. Hemen siteden de bilgisayardan da sildik.

Son Düzenleme: brnonat ~ 12 Mart 2011 12:58