Sahte Microsoft Security Essentials tehdidi!

CHIP Online
29-10-2010, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un PC'nizi zararlılardan koruyan bedava anti-virüsünün de artık bir sahtesi var...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/saht ... -tehdidi_23156.html

Resimlerle: Microsoft Security Essentials

Microsoft 'un Security Essentials'ının artık sahtesi de var.

Microsoft Security Essentials, Microsoft'un kötücül yazılımlara karşı koruma sağlamak amacıyla geliştirdiği bir program. Fakat güvenlik yazılımı sağlayıcısı F-Secure tarafından tanımlanan yeni bir kötücül yazılım, kendini Microsoft Security Essentials gibi tanıtıyor.

Yeni kötücül yazılım, hotfix.exe veya mstsc.exe adında indirilebilir bir dosya olarak dağıtılıyor. Bu dosyaların adları bazı kullanıcılara zararsızmış gibi geliyor ve akıllarda soru işareti uyandırmıyor.

Programda ekrana gelen "uyarı" penceresinde bir tehdit bulunduğunu söylüyor. Ekrana gelen bu pencerede Microsoft Security Essentials markası çalınmakla kalmıyor, Microsoft'un küçük mavi kale simgesi de kullanılıyor.

Bundan sonra kötücül yazılımları engellemek için kullanılan çözümlerin ayrıntılı bir listesi görüntüleniyor. Listede Trend Micro, McAfee, Panda, ve Symantec gibi kullanıcılara tanıdık gelen programların hepsi mevcut.


Tüm konu: Sahte Microsoft Security Essentials tehdidi!

Resimlerle: Microsoft Security Essentials


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bunun gibi bir taklit yazılımla hiç karşılaştınız mı?

Donny
30-10-2010, 11:56   |  #2  
Donny avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2009

Benim başıma geldi.Microsoft Security Essentials Alert adı altında ve logosuda birebirdi virüs buluduğunu açıklıyordu ama bulduğu şey hep internet tarayıcılar ve msn le ilgiliydi internete erişilmiyordu.diğer silmek için önerilen programlarda işe yaramadı, unhackme diye bir program sayesinde temizledim.