Sahte patentler Google'ın canını yaktı!

CHIP Online
07-08-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google'ın Apple ve Microsoft hakkındaki şok sözleri, bakalım büyük bir kavganın başlangıcı mı olacak

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/saht ... ni-yakti_28441.html

Resimlerle: En çılgın 11 Apple patenti!

Google'ın hukuk bölümü müdürü David Drummond, Apple, Oracle, Microsoft ve başka birtakım şirketlerin, Android işletim sistemine karşı sahte patentler yoluyla "düşmanca, organize bir kampanya" yürüttüklerini iddia etti.

Drummond, Çarşamba günü blog'unda ortalığı kızıştıracak şu açıklamalarda bulundu: "Teknoloji sektöründe 20 yıldan fazla süredir çalışıyorum. Microsoft ve Apple her zaman birbirinin boğazını sıkmıştır, ancak ikisi beraber yatağa girdiğinde nelerin döndüğünü merak ediyorsunuz." "Android'in başarısı, Microsoft, Oracle, Apple ve diğer şirketlerin sahte patentler yoluyla organize bir kampanya yürütmelerine yol açtı."

Drummond; Apple, Microsoft ve Orace'ın Novell'den yüzlerce patent alan konsorsiyumun bir parçası olduğunu, Microsoft ve Apple'ın Nortel'in patent portföyünü kazanmak için bir başka konsorsiyuma da katıldığını söylererek iddialarını destekledi.

Apple, Microsoft ve Oracle'ın Novell patentlerini Android'e saldırmak için kullanıp kullanmayacağına dair bir işaret şu an bulunmuyor. Oracle'ın Google'a Java'nın Android'de kullanılmasıyla ilgili bir dava açtığı bilinyor. Drummond, Microsoft'un Samsung'dan her Android cebi için 15 dolar patent lisans ücreti istemesini de dile getirdi.

Tüm konu: Sahte patentler Google'ın canını yaktı!

İzleyin: Android'in gelişimi!

Resimlerle: En çılgın 11 Apple patenti!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Drummond söylediklerinde haklı mı?