sakın asus almayın,teknik servisi çok kötü

mstfo
29-04-2010, 17:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

1.5 yıl önce yurtdışından uluslararası garantisi var diye aldığım dizüstü bilgisayarım,10 gün önce bi sunum hazırlarken kendiliğinden kapandı.serviste(ümraniye kısıklıdaki servis) harddiskinin bozulduğunu söylediler.bilgisayarın yapılıp bana teslim edilmesini beklerken yaklaşık bir(1) sene önce pencerenin çarpması ile bilgisayarın köşesinde yarım cm lik küçük bi cam parça kırılmıştı,bunu bahane edip bilgisayarın darbeli olduğu,garanti kapsamı dışına çıktığını söylediler.tabi ben şok oldum,harddiskin bir sene önce küçük bir çarpma ile bozulamayacağını benim kadar onlar da biliyor,bi bahane buldular işte....onun için bi kere daha düşünün asus alırken...bu arada harddiskin bozulması ile yok olan herşeyimin(foto,çalışma dosyaları,müzik,kitaplar,vb...) acısı hala duruyor.asus kullananlar,önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

huhuq
01-05-2010, 13:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
567 mesaj

asus u bu şekilde kötülemek bence yanlış bu türk servislerinin yetersiz bilgili olması+ umursamaz tavırları çok bilmişlikleri bahanelerle veya kendileri bozup servis dışı olmuş demeleridir

GeCCCe
01-05-2010, 17:41   |  #3  
GeCCCe avatarı
Üye
51 mesaj

sizin bu yaşadığınız bence gitmiş olduğunuz bölgedeki yerel asus servisinden kaynaklanmış..asus dünya çapında en az arıza veren ve sağlamlığı ile bilinen  bi marka.ayrıca merkez tarafından verilen servisi bence diğer markalara göre çok daha iyi.ben şahsen beğeniyorum ama sadece kasalarını sevmediğim için almıyorum.
siz bence asus merkezle görüşürseniz bir çözüm yolu bulacaklardır.