Salak yerine koymayın artık

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
safri
16-05-2005, 10:42   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
278 mesaj

Arkadaşlar böyle saçmalık görülmedi allahtan chip pc net falan varda keklik kıvamında kalmaktan aval aval bakmaktan kurtuluyoruz.Kendime yeni bir bilgisayar yapmıştım.925X ANAKART x600 xt asus ekran kartı pci exp. sata 160 gb hard disk falan filan.Anlayacağınız oluk oluk para döktüm.Ama gelin görünkü cell işlemciler 925 x lerde kullanılamıycakmış.Böyle saçmalıkmı olur ya .

Geçen ankara hiltonda toptancıların toplantısı vardı.Adamlar yeni 955 x kartları görücüye çıkarmışlar.Birde utanmadan intel 925 xe yongalı kart satıyor şimdi.Onlardada çift işlemci çalışmayacak.Yazık değilmi bize , sokaktanmı topluyor insanlar bu paraları. Ben artık amd ile devam etmeye karar verdim.Zaten oyun hastasıyım amd nin ötesi yok.İlk fırsatta 939 soket alıcam bu ne ya bu ligte intel önceden karteldi. Şimdi nal toplayacak. Neyse kolay gelsin herkese.

jaina
17-05-2005, 00:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Ne desen haklısın. Ancak kızmakda biraz acele ediyorsun.

Biliyorum bu şimdimi söylenir diyeceksin. ancak eğer araştırmış olsaydın sende AMD nin çift çekirdekli sistemlere 939 socket yapısı ile devam edeciğin görecektin ve 64 bit çift çekirdekli işlemciler ile devam edecektin.

Bu arada cell yepyeni bir teknoloji daha onun kullanıma girmesine ve de bunu bizim evlerimizde görmemize baya var.

Ancak şunu unutma; Intel de önce açıklama yaptı: Çift çekirdekli işlemciler 955x anakartlarda yeni bir socket yapısı ile çalışacak.
Ancak aldığın sistemde kötü bir sistem değil, hatta süper bir sistem. Seni baya götürür. O kadarda sinirlenecek birşey yok. Teknolojiye ayak uydurmak için ya çok zengin olacaksınız ya da ayak uyduramayacaksınız.

( cell i daha doğru düzgün kaç kişi tanıyor ki bu işi ünlü firmalar yaptı. yani intel kendi geliştirmedi bunu. Ancak onu görmemize daha çift çekirdeklilerden bile sonra. Sen o zamana kadar yenilersin zaten...herkes yeniler bir şekilde.)

Takma kafana, ancak Amd nin bu konuda biraz daha kullanıcı dostu olduğunu kabul etmekde fayda var.

safri
22-05-2005, 11:36   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
278 mesaj

Jaina haklısın ama benim bozulduğum nokta şu adamlar bir ürünü piyasaya sürdükten sonra desteği çekip başka bir platform inşa ediyorlar.Yani ben 250 dolar verip kdv dahil anakart alıyorum sonra bu anakart yeni nesil işlemcileri desteklemiyecek diye haber veriyorlar.

Yazık değilmi bize; kalpazanmıyız biz para basalımGülümseme.Ayıptır yaw ben sadece bir ekran kartı yada işlemciyi değiştirip bir üst platforma terfi edebilmeliyim.Şimdi işlemciyi değiştir anakartı değiştir böyle saçmalık olurmu.Bayıl anam onlarada 500 dolar oh suyundanda koyKahkaha.

Avrupadaki amerikadaki sevgili dünyalıların tuzu kuru 700 dolar ekran kartına vermek koymuyor adamlara biz ne yapalım.Oturup turşu kuralım Coolneyse dediklerinde haklısın.Kolay gelsin. zaten burdaki eleştirilerimiz atmosfere karışıyorÜzgün.Kimsenin tındığı yok...

Son Düzenleme: safri ~ 22 Mayıs 2005 11:38
Recep Baltaş
22-05-2005, 17:55   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Doğru yolu bulmuşsun dostum ne diyeyim....Ben bas bas bağırıyorum her fırsatta intel in adı var diye ama dinleyen yok....AMD...AMD...AMD her zaman en iyisi.

sweetyalien
22-05-2005, 22:25   |  #5  
Yıllanmış Üye
282 mesaj

Yaaa şimdi burda benim damardan parçalar çalınmış bu kasetin kopyasını bende isterim :))). AMD em benim biricik sevgilim söyle senden başka kimim var benim... :)))).

Biz neler neler yaşadık beraber kalın bir roman kitap gibi, bak diyorum gizlemiyorum AMD den başkası zor geliyor bana, her içimdesin her kalbimdesin AMD em benim seni çok seviyorum :))))...

PaladinX
23-05-2005, 00:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

Ya aklıma geldi ben de şu Intel ile ilgili bir öykü de ben anlatayım. Bilgisayar alacağım zaman bir performans araştırması yapıp en uygun olarak da zamanında i850 alayım demiştim. O zaman DDR ile RD Ram arasında rekabet vardı. Ben de Intel'in DDR Ram'lerin stabilitesi düşük, biz RD Ram ile devam edeceğiz açıklamasına güvenip bu yongalı anakartı aldım. Sen git birkaç ay içerisinde tüm desteğini bu sistemden çek.

Bir de o Ram'lere o kadar para vermiştim. Eh bu işten tek karım tecrube. O da "Intel'e asla güvenme!" oldu.

rededit
23-05-2005, 00:31   |  #7  
Yeni Üye
29 mesaj

sen kendini salak yerine koyuyorsan ayrı. Bilgisayar teknolojilerinin evrim geçirdiği bu zamanda 64 bit teknolojisinin ne olduğunu bilmeden sen atla parayı kumar oynuyor gibi at sokağa sonra burada salak lı malak lı konu aç. Olmadı.. Kendine hakim ol sonra etrafa hakim çık...

safri
23-05-2005, 10:30   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
278 mesaj
alıntı:
Gönderen : rededit

sen kendini salak yerine koyuyorsan ayrı. Bilgisayar teknolojilerinin evrim geçirdiği bu zamanda 64 bit teknolojisinin ne olduğunu bilmeden sen atla parayı kumar oynuyor gibi at sokağa sonra burada salak lı malak lı konu aç. Olmadı.. Kendine hakim ol sonra etrafa hakim çık...

iyi hoşta bilgisayar teknolojisi 25 yıldır evrim geçiriyor farkında değilmisin rededit kardeş.Bak ben sana ilginç bir haber veriyi.Amerikada yapılan bir araştırmada yeni çıkıcak olan bilgisayar sistemini almak için bekleyen milyonluk bir kesim var biliyormusun.Rakamı tam hatırlayamıyorum ama önemli olan rakam değil adamların hala beklemeleri.Kahkahaanlatabildimmi.Umarım bu cevap yeterli gelmiştir.Kolay gelsin.

Recep Baltaş
23-05-2005, 23:10   |  #9  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bu bekleyiş bitmez....Sen DVD beklersin BD çıkar....BD yi alırsın HVD çıar onu dalırsın ve bir bakmışsın artık sende bir bağımlısın....

bigen
24-05-2005, 09:04   |  #10  
Üye
85 mesaj

Evet arkaşlar;biz bilişim tüketicileri bilinçlendikçe bu İntel gibi para avcılarının tekeli kırılacaktır.Safri arkadaşımı anlattığı gibi ben de o Amerikadaki yeni teknolojiyi bekleyen grup gibi bekliyorum "cell"i.2-3 sene de sürer bu en az.....

aslancimbomum
24-05-2005, 14:15   |  #11  
Yıllanmış Üye
287 mesaj

socket 939 nf4 ultra----veya nf4 sli bir numara
çift çekirdek uyumlu ama 4,6,8 çekirdek üstü uyumlu olmayacak.
yeni chipsetleri de önce ben duyururum.

sp
24-05-2005, 15:25   |  #12  
Yeni Üye
30 mesaj

Bende RD-RAM Zedelerdenim UpGrade Yapacaktım Ama etrafta rd ram bulamıyoruz.... INTEL Sagı Solu belli olmuyor... En iyisi AMD almak Yeni  sistem alacalar Bu nasihatlarımız size ders olSun.

theironman
26-05-2005, 22:32   |  #13  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

RD RAM i unut arkadaş, zamanında çok methedilmişti ama pahalı olması vs. derken gözden düşüverdi, şimdi durum çok farlı. AMD li sistemde karar kılman gayet isabetli olmuş.