sality virüsü

pars_71
02-11-2009, 10:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar bir  virüs ile tanıştım. Bu virüs bilgisayarda ilk olarak dosyarın sonuna .exe ekliyor ve daha sonra bilgisayarın tabanına yerleşiyor. bankacılık hizmetlerinden sonra kişisel bilgileri belirlenen yerlere gönderiyor. bu virüsü temizleme imkanımız bulunuyormu bilgi verirseniz sevinirim.

xxömür
02-11-2009, 11:05   |  #2  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,574 mesaj

güncel virüs tarayıcı ları ile tarama yaptır ve keylogger temizleyicileri ilede tarattır muhakkak

Süleyman.
02-11-2009, 11:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Kötü bir virüs türü. Bence temiz bir format işlemi yapıp formt sonrası ilk olarak güvenlik yazılımını kurun; NIS 2010 veya KIS 2010 tavsiye ederim. Benim kanaatim temizlemek için uğraşmayın.

black_flood
02-11-2009, 11:50   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

güzel ve de kaliteli bir virüs türevidir. nar versiyonu kendini boot sektörünede yazabilme yeteneğine sahiptir bu yüzden yedeklerede bulaşıyor en temiz çözüm formattan biraz uzak. ilk önce tüm yedekleri dv' ye aktar. ondan sonra tüm disk bölümlerini linux ile kazıyıp linux format at kapatıp yeniden başlat windows cd yada dvd ile tekrar bölümleri silmen gerekecek linux formatını desteklemez windows  cd yada dvd leri.
yeniden bölümleri oluşturup kuruluma başla sonrada güncel bir antivirüs yazılımı kullanıp tüm güncellemelerini aldır.

dvd lerin içeriğinde bu virüstende tonlarca olabileceğini unutma sakın.