sality.aa virüsünü yazanın ben...!

OnlyMann
13-04-2009, 00:46   |  #26  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj
01apachi
yok arkadaşım ben sadece cyi biçimliyorum
oyüzden gitmiyor.
verdiğiniz listede D de gözüküyor ve geri dönme noktaları denen alanlarda mevcut nortonun sistesinde bu alanlarda mevcut olan virüslerin nasıl temizleneceğini anlatmış. register ayarlarıyla temizleniyor sanırım.

Güncel:
Önerim datalarınızı farklı bir yere alıp, D yi lowlevel format atmanız.

Son Düzenleme: OnlyMann ~ 13 Nisan 2009 00:47
Ahmet Ertuğrul
13-04-2009, 00:58   |  #27  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Sistem yüklemeyi kapatmadan önce bütün sistem geri yükleme noktalarınızı silin. Öyle bir tarama yaptırın. Olmazsa, tüm harddiske format son çare. Taramayı Combofixle ya da/ve güvendiğiniz güncel anti-virüs ve türevleriyle yaptırın. Low levela gerek yok, çok risklidir, en ufak bir hatada harddiskin çöpe gidebilir. Çok uzun(saatlerce) sürebilir. Arada elektrik kesilirse, akımda dalgalanma olursa harddiskin çöpe gider. Tüm sürücülere normal format atarsanız(son çare) sorununuz büyük olasılıkla düzelir.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 13 Nisan 2009 01:04
01apachi
13-04-2009, 01:16   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj
ahmeyt05
Sistem yüklemeyi kapatmadan önce bütün sistem geri yükleme noktalarınızı silin. Öyle bir tarama yaptırın. Olmazsa, tüm harddiske format son çare. Taramayı Combofixle ya da/ve güvendiğiniz güncel anti-virüs ve türevleriyle yaptırın. Low levela gerek yok, çok risklidir, en ufak bir hatada harddiskin çöpe gidebilir. Çok uzun(saatlerce) sürebilir. Arada elektrik kesilirse, akımda dalgalanma olursa harddiskin çöpe gider. Tüm sürücülere normal format atarsanız(son çare) sorununuz büyük olasılıkla düzelir.
ya bende yoruldum artık resimleri alıp tüm hddyi biçimliycem.. Tbmagic resimlere bişey yapmıyor dedi.

Banned
13-04-2009, 01:17   |  #29  
Banlandı
56 mesaj

daha teknik konulara bakmalısın

piRe_
13-04-2009, 04:35   |  #30  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/win32-sality.-y-virusu_t70412.html

Gimp Uzmanı
13-04-2009, 06:42   |  #31  
Yeni Üye
37 mesaj

C sürücüsünü formatlayın. Windows'u kurun. Donanım sürücülerini kurun. Hiçbir sürücüyü açmayın harici bellek veya diskler takmayın. Kaspersky kurun ve güncelleyin. Tüm bilgisayarınızı tarayın. Sorun çözülecektir.

isrn
13-04-2009, 11:18   |  #32  
Yeni Üye
45 mesaj
Gimp Uzmanı
C sürücüsünü formatlayın. Windows'u kurun. Donanım sürücülerini kurun. Hiçbir sürücüyü açmayın harici bellek veya diskler takmayın. Kaspersky kurun ve güncelleyin. Tüm bilgisayarınızı tarayın. Sorun çözülecektir.
Böyle sallama şeyler yazmayın virüs tüm .exe lilere bulaşmış kardeşim sen sen c'yi formatla aba işletim sistemi kurma sonra birde d'yi formatla ve işletim sistemini kurma sonra tekrar formatlama işlemine başla orada diskleri birleştirip tekrar formatla sonra  işletim sistemini tekrar kur. ben böyle kurtulmuştum sende kurtulmayı dene ama bence hdd eskiyse boşuna uğraşma sen git bir hdd al o hdd'ı donanım müzelerine sat tarihi sality.aa virüsü bulaşan ve çözülemeyen ....gblik hdd diye geçersin.

kasai
13-04-2009, 11:38   |  #33  
Yeni Üye
42 mesaj

merhabalar arkadaşım ilk öncelikle geçmiş olsun. ben bilgisayarcılıkla uğraştığımdan bir ton virüslü pc ile haşır neşirim. şimdi yaptığın hata ki arkadaşlar yazmışlar c yi formatlıyorsun sistemi kuruyorsun ama d ye dokunmuyorsun ki senni virüs dosyan d de oradan aktifoluyor ve sistemine bulaşıyor c ye 50 kere format atsan aynı şey olur bu bir. virüsün aynı zamanda mbr lere de bulaşmış olma ihtimali mevcut fotmat atmak mbr yi yeniden yazmaz ama sistem kurduğun için üstüne yazar. sistemimini işletim sistemi cd si ile aç ilk onar seçeneğinde r ye bas sistem c:\... düşer varsa admin şifeni ister. önce fixmbr ardından fixboot yap her seferinde e ye bas (evet yada yes ye ise y) sonra exitle çık tekrar cd den sistemi başlat şimdi sıra hdd ye geldi partitionları tamamen kaldır (datalara elveda) sonra mümkünse eskisinden farklı boyutlarda yeni bölümler oluştur ve sistemini kur anakart cd sinden driverları kurduktan sonra ilk önce antivirüsünün güncel sürümünü netten indir kur ve güncelle bunu yapmadan sakın eski bir cd veya usb diski pc ye takma son olarak ta taktığın herşeyi aktif etmeden tarat kesin önlem için bu kadar bu işlemlerle geçmeyecek tek virüs türü bios virüsleri ki eskiden vardı bu aralar yok oda bios update ile çözülüyordu zaten sorunun çözülür bitti kolay gelsin

Murd3R
13-04-2009, 13:19   |  #34  
Üye
95 mesaj

Sadece C: sürücüsüne format atarsan hiç bir sonuç alamazsın.
Senin D: sürücüsü de virüslü olduğu için formattan hemen sonra C: sürücüsüne de bulaştırır.PC ne herhangi bir USB bellek, harici Harddisk vs. takma. Rarlı ve varsa önemli resim dosyalarını bir CD/DVD ye yaz(ki bu bile riskli birşey, aktardığın yere de bulaşabilir) . Daha sonra sürücüleri birleştirip formatını at.
Önemli dosyaların vardır o yüzden belki D: yi ellemiyorsun ama şu durumda buna mecbursun gibime geliyor.

Senin durumuna benzer bir duruma düşmüştüm. Sonunda dosyalarım mı yoksa Pc im mi gibi bir tercih yapmak zorunda kaldım.

Gimp Uzmanı
13-04-2009, 13:43   |  #35  
Yeni Üye
37 mesaj

C formatlanıp windows kurulur. Güncel bir antivirus ile bilgisayar taratılır. D sürücüsünü açmadan oradaki virus aktif olmaz. Dediğim doğrudur.

Son Düzenleme: Gimp Uzmanı ~ 13 Nisan 2009 13:43
PcMaKeR
13-04-2009, 13:56   |  #36  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

o virusu bana rarlayıp göndersene bulaştırayım kendime bakalım kurtulması zor mu. çözümüde ona göreveririm.

ne antivirussuz virusleri temizledim ben. istersen pm den gönder özel mesajla msn veriyim ordan at bakalım o virusu.

01apachi
13-04-2009, 13:59   |  #37  
OP Yıllanmış Üye
1,618 mesaj
piRe_
https://www.chip.com.tr/forum/win32-sality.-y-virusu_t70412.
yahu piRe nick'inin nerden geldiğini şimdi daha iyi anlıyorum, bu konuda yardımcı olan tüm dostlara vefa dolu teşekkürü bor bilirim, arkadaşlar sizler sayesinde, bu virüsten kurtulmuş bulunmaktayım..
sality.aa virüsünün kökünü, chip online ve bilgili üyeleri tarafından kazımış bulunmaktayız..
iyiki bulaşmış iyiki bunuda öğrendik..
kimbilir daha kaçkişiye bulaşacak ve daha kaç kişi arama motorları sayesinde chip onlinenin eşsiz çözümüne kavuşacak..

HERKESE SEVGİ DOLU SAYGILAR..

01apachi bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
CihanYUKSEL
13-04-2009, 14:12   |  #38  
Taze Üye
19 mesaj

LowLevelFormat Kesin Çözümdür . 160 GB HDD'yi 14 Saatte LLF'ladım ...

mancukya
13-04-2009, 20:15   |  #39  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

2ci sayfadada yazdim bu olayin formatla alakasi yok istedigi formati ceksin.
Bence kesinlikle arkadasin pcde kurtarma bölümü var gizlidir genelde bu bölümler orada yada programlarini yüklerken format sonrasi onlarin icinde var.
Yada Cracckli bir progami kurarken geliyor arkadasda kafasindaki mucizevi antivirusu her sefer kurdugu icin tanisa bile silmekte aciz kaliyor.
Bunun baska manasi yok dvd firmware, anakart firmware vs vs öyle onlara virus yazmak windows virus yazmaya benzemez okadar basit degil yapilirmi yapilir ama 1000 lerce farkli marka ve 10 binlerce modelin firmware yapilari ayni olamaz.
Ayrica low yada lewel format hikayesine gelince hard diskteki bilgilerin kurtarilmasini istemiyenler icin bir cözümdür o sadece virus her 2 sindede pcdeki herseyle beraber kaybolur.
Hard disktek MBR bulasmis bir rootkit ise bunun icin yapilmis cdler var Bios icinde ayni olay gecerli 1000lerce degisik bios virus yazamazsin.

Arkadasin sorunu söyleyim büyük firma Kaspersky spyware bazli bu virusu silmekten aciz sorunda bu bu arkadasta her sefer Kasperi kuruyor.

Arkadas ya söylendigi gibi Sistem geri yüklemeyi kapatip Anti malware update sonrasi bunu Spybot, Ad adware falan guzel guncelleme sonrasinda destekliyerek sonunda temiyliycek yada format cekip bedava denilen Antivir, vs vs bir tane baska antivirle bakacak ve sorunun olmadigini görecek.
Burda genel mantik Nod32 tara Kasper tara siler baba oldugu icin bu olay 4 sayfayi buldu bastan gerekli programlari sistem geri yükleme kapaliyken yada gèvenli modda yapmis olsaydi sacma sapan anakart degisme yada low lewel format sacmaliklari konusulmazdiki zaten hic bir mantigida yok.
Windows icin yazilmis virus windows kalktiginda etkisini kaybeder.

buda virusun her sefer gelme sebebini anlamiyanlar icin bir örnek.

Son Düzenleme: mancukya ~ 13 Nisan 2009 20:27
bektash
13-04-2009, 20:17   |  #40  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

http://www.scanforfree.com/downl ... lity-aa-remover.php

mustafaabrek
31-01-2010, 20:19   |  #41  
Taze Üye
5 mesaj

http://hotfile.com/dl/23653725/d9fd7af/sality_off.rar.html bunu dene

ismet35
31-01-2010, 23:27   |  #42  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj

Arkadaşım naptın sen ya 1,5 senelik konuyu nerden buldun deştin ???

Kapalı Hesap (101323)
31-01-2010, 23:39   |  #43  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

şu virusu bana atında deep freeze  6.61  altında açayım bi 

black_flood
01-02-2010, 23:47   |  #44  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

off of tam 5 sayfa hep aynı yerde dönüp duruyorsunuz çözüm üreten yok. fixlerle antivirüsler ile kurtulmaya çabalıyorsunuz.

hiçbirine gerk yok arkadaşım bütün verilerini dvd'lere kopyalayarak yedekle önce. sonra makinana mandrake 9.0 sürümü ile fdisk çek sonrada linux formatı kullanarak kurulum yap. özellikle diyorum format atarken fat,fat32,exfat,ntfs format atma linux işletim sistemine özgü dosya biçimlendirmesini kullan.
tamamen linux kurulumunu tamamlayıp çalışmasını sağladıktan sonra xp cd ilke yeniden kurulumu başlatıp tüm linux bölümlerini silip yeniden kurulum yap sorun bitiyor ama tam değil devamı var menetin. xp kurulumu esnasında net kapalı olacak panda 2010 global protection kuracaksın ve neti açıp güncelleyeceksin sonrada yedeklerini total commander ilke geri alacaksın içinde virüs varsa panda slecek comanderde kendini klonlamasını engelleyecektir.

sality soyunun alayı hikayedir linux olduğu sürece bu piyasada.

axu067
05-01-2012, 19:54   |  #45  
Taze Üye
1 mesaj

sana bu  virüsün uzmanı olarak diyorum ki benim nikimi ve virüsün ismin google ye yaz malüm sitede görebilirsin nasıl kurtulacağını

Kapalı Hesap (101323)
06-01-2012, 00:50   |  #46  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

kurtulması  çok basit aslında  temiz bir  windows cd si takacaksın  sonra net kablosunu çekeceksin  kabloyu çektinten  sonra ne var  ne yok yani  yedek medek hiçbirşey bırakmadan  tüm hdd  lerinin bölümlerini sileceksin yeniden bölüm oluşturup tek  tek biçimlendireceksin   tabiki makinada hiçbirşey takılı olmıcak  dvd  cd  hafıza kartı  vs  aklınınıza ne geliyorsa   bunları yaptıktan sonra en son çıkan windows sürümünü ve ultimate olanı kuracaksın    ardından  tüm microsoft  ürünlerinin güncellemelerini alacaksın ardından kaspersky nin en iyi ürününün son sürümünü kurup full  güncelleyeceksin sonra herşeyin  yazılımdan programdan  işletim sistemine firmware ye kadar herşeyin güncel  olduğundan emin olduktan sonra  
deep freeze in en son çıkan  güncel sürümünü kuracaksın   deep freeze aktifken  dvd lerde yedek falan varsa   hepsini takıp pc ye kopyalalayıp   kaspersky  ile taratacaksın     temizleyeceksin  en son  bu viruse özel toollarında en son sürümleriyle pc yi taratacaksın ve mutlu son  temiz dosyaları    bir  temiz   flash belleğe atacaksın  sonra o dvd leri, falanda çöpe çünkü  viruslu  flash belleğide  kullanmadan önce hp nin format  tool  uyla  formatlayacaksın  temiz dosyaları  flash a kopyalacaksın    ve virusten kurtulmuş olacaksın    bir daha bu gibi problemlerle karşılaşmamak için    herşeyiniz  full güncel olacak os den tutun en küçük programa   en küçük programdan  tutun  tüm  firmwarelere  kadar

Kapalı Hesap (154666)
06-01-2012, 13:30   |  #47  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Malware yazılımları olmadan o virüsle antivirüs programları başedemiyor. Konu açılalı çok olmuş ancak günümüzdeki antivirüs ya da internet security programlarının bu virüs üzerindeki etkilerini araştırmak lazım.
Benim o virüsle muhattap olduğum yıllarda eset ve spybots kullanmaya başlamıştım. Sistem harddiskini temizledikten sonra harici harddisklerden de görülmeye başlamıştı. Sonuçta tüm virüsler zamanla temizlendi. Ancak çoğu setup.exe dosyalarım işe yaramaz hale gelmişti.

cesursavcı
06-01-2012, 17:01   |  #48  
cesursavcı avatarı
Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

http://support.kaspersky.com/faq/?qid=208279889

tecrübeliyim

j700
05-08-2012, 08:32   |  #49  
Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: 01apachi  
yahu piRe nick'inin nerden geldiğini şimdi daha iyi anlıyorum, bu konuda yardımcı olan tüm dostlara vefa dolu teşekkürü bor bilirim, arkadaşlar sizler sayesinde, bu virüsten kurtulmuş bulunmaktayım..
sality.aa virüsünün kökünü, chip online ve bilgili üyeleri tarafından kazımış bulunmaktayız..
iyiki bulaşmış iyiki bunuda öğrendik..
kimbilir daha kaçkişiye bulaşacak ve daha kaç kişi arama motorları sayesinde chip onlinenin eşsiz çözümüne kavuşacak..

HERKESE SEVGİ DOLU SAYGILAR..

kardes nasıl kurtuldun anlatta bizde kurtulak ya 

sırf bu yorumun için üye oldum kim bilir kaç kişiye bu virüs bulasacak googlede aricak bize ulaşacak yazmıssın aynen öyle oldu konu seneler evvel açılmış seneler önce sana bulaşmış anlatta bizde kurtulak nasıl kurtuldun

viking20
05-08-2012, 13:38   |  #50  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

SALİTY BELALISI [Win32 sality virüsü]
https://www.chip.com.tr/forum/win32-sality-virusu_t230736.html
Bu Lanet Virüs Nasıl Silinir?(Win32.Sality.AA)
https://www.chip.com.tr/forum/bu- ... ity.aa_t190405.html
https://www.chip.com.tr/forum/sorun-anakartta-sanirim_t223156.html
(ve bu linkin en altındaki konular)
http://doctus.org/showthread.php?t=61703&p=483267#post483267  
Win32/Sality Remover 1.2.0.616
http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Win32-Sality-Remover.shtml

Son Düzenleme: viking20 ~ 05 Ağustos 2012 13:42