Samsung bazılarını çileden çıkardı ama...

CHIP Online
12-11-2013, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

64-bit cep işlemcisi geliştien Samsung için "Apple'dan kopya çekiyor" diyenler haklı mı, haksız mı?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sam ... ardi-ama_43658.html

Resimlerle: Türkiye'de bulamayacağınız 25 cep!

Samsung'un 64-bit mobil işlemci üzerinde çalışmaya başlaması, firmanın gerçekten de Apple'dan kopya çektiği anlamına mı geliyor?


Apple'ın 64-bit'lik A7 işlemcisini ortaya çıkarmasının ardından Cnet gibi bazı siteler ve çevreler, Samsung'un Apple'ı taklit ettiğini yüksek sesle dile getirmeye başladılar. Apple'ın akıllı cepler için ilk 64-bit işlemciyi ortaya çıkardığı doğru. Ancak PC'lerde olduğu gibi mobilde de er ya da geç 64-bit'e geçiş gerçekleşecek ve Samsung, bu konuda kendine has bir yöntem izliyor.


Samsung Electronics başkanı Stephen Woo, Samsung'un Seul'deki bir etkinliğinde analistlere 64-bit'e geçiş için iki adımlı bir yol izlediklerini söyledi. ARM tasarımını temel alan Samsung, kendi "optimize" 64-bit tasarımını geliştiriyor. Dolayısıyla Samsung, Apple'dan kopya çekmekten ziyade, ARM 64-bit'e geçişin en kısa yolunu arıyor.


64-bit'in mobilde performans açısından bugün büyük bir önemi olmasa da gelecekte ceplerimizden ve tabletlerimizden PC performansı almak istiyorsak, 64-bit'e geçiş kaçınılmaz olacak.

Tüm Konu: Samsung bazılarını çileden çıkardı ama...

Resimlerle: Türkiye'de bulamayacağınız 25 cep!

Kaynak: www.chip.com.tr