Samsung'dan iki yeni Galaxy daha!

CHIP Online
02-09-2011, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung 2 yeni Galaxy ile şov yaptı: Biri Galaxy S gibi ama diğerinin ne olduğunu kimse anlayamadı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/sams ... axy-daha_28956.html

Resimlerle: ABD'ye özel Klavyeli Galaxy S II

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından IFA 2011, dev teknoloji şirketlerinin yeni ürünlerinin şovuyla tüm hızıyla sürüyor. Dünyanın en büyük cep üreticilerinden Samsung ise cep ve tablet karışımı yeni Galaxy'si Galaxy Note'u ve kişisel medya çalıcısı Galaxy Wi-Fi 3.6'yı IFA'da tanıttı.

Biz 4.3 inç'lik ceplere "çok büyük" derken Samsung, kimsenin beklemediği bir şey yaptı ve tam 5.3 inç'lik bir cep canavarını resmen tanıttı. Cihazın bir cep mi, yoksa tablet mi olduğu çok tartışılacak olsa da Samsung onu "yeni tür akıllı telefon" olarak adlandırıyor. Yani Samsung'a göre Galaxy Note, bir telefon.

Galaxy Note'un özelliklerine gelirsek, cihazın bugün mevcut en güçlü akıllı cep olduğunu söylememiz mümkün. Zira 1280x800 gibi dev bir ekran çözünürlüğü sunan cihaz, çift çekirdekli 1.4GHz işlemciye, 8MP ve 2MP kameraya, çıkartılabilir 2.500mAh pile sahip. Dikkat çekici bir ek ise Note'un içinde bir kalem de barındırması.

9.65mm kalınlığındaki cihaz, 178 gram ağırlığında ve hafif olduğunu söylemek mümkün. Engadget'a göre cihaz, büyük boyutuna rağmen kolayca kavranabiliyor. Note'un Android 2.3 "Gingerbread" ile çalıştığını söylememize ise sanırız gerek yok.

Tüm konu: Samsung'dan iki yeni Galaxy daha!

Resimlerle: ABD'ye özel Klavyeli Galaxy S II


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Galaxy Note'u nasıl buldunuz?