Samsung'dan şaşırtan adım!

CHIP Online
24-08-2012, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung ve Apple arasındaki büyük savaş devam ederken, gelen bu haber herkesi şaşırttı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/samsung-dan-sasirtan-adim_35512.html

Daha çok Apple iPhone ve iPad için çip üretmesi ile bilinen Samsung Austin Semiconductor, Austin, Teksas'taki bu çip fabrikasına yaklaşık 4 milyar dolar yatırım yapacak


Bir Samsung temsilcisinin yaptığı açıklamaya göre yatırım halihazırdaki operasyonları en son teknolojiye güncellemek ve 300 mm inceliğinde yonga üzeri sistemler (SoC) için kullanılacak.


Bu yatırım sayesinde akıllı telefonlar ve tabletler için ARM tabanlı çipler üretilebilecek.  Üretim, Samsung'un Güney Kore'de kurduğu 1,98 milyar dolarlık çip fabrikası ile desteklenecek.


Bir süredir devam eden patent savaşına rağmen Apple, iOS cihazlarının içinde kullanılan özgün çiplerin üretimi için büyük ölçüde Samsung'dan hizmet alıyor.  Ne var ki devam eden sürtüşmenin doğal bir sonucu olarak Apple'ın Samsung'a olan bağımlılığını bitirmeyi planladığı dedikodularının da arkası kesilmiyor.  Şirket bazı söylentilere göre Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) ile anlaşmayı imzaladı bile.


Yine de Samsung, en azından şimdilik Apple'ın iPhone 4S ve üçüncü nesil iPad'lerde kullandığı A5 ve A5X yongalarının tek üreticisi olmayı sürdürüyor.

Tüm Konu: Samsung'dan şaşırtan adım!

Kaynak: www.chip.com.tr