Samsung, dansçı kızlar için özür diledi!

CHIP Online
27-03-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung'un S4 tanıtımlarında cinselliği abartması, şirketi özür dilemek zorunda bıraktı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sam ... r-diledi_39380.html

Resimlerle: Samsung Galaxy S4'ten "resmi" kareler

Samsung'un Güney Afrika kolu, açılış etkinliklerindeki cinsiyetçi tutumu dolayısıyla özür diledi. Şirket, Galaxy S4'ün New York'taki tanıtımında kadın karakterleri teknolojiden anlamayan, evlilik tutkunu, içki seven karakterler gibi göstermişti.


Cape Town, Güney Afrika'daki açılışta ise "henüz ergenleşmiş dansçı kızlar", mayolar içinde dans eder haldelerdi. Girl Guides adlı web sitesinin gözünden kaçmayan durum, sitenin Samsung'a açık bir mektup göndermesiyle sonuçlandı. Sitenin Samsung'u New York ve Cape Town'daki açılışlarda cinsiyetçi pazarlama stratejileri yürütmekle suçlaması üzerine Koreli dev, özür dilemek zorunda kaldı.


Samsung'dan pazarlama ve kurumsal iletişim müdürü Michelle Potgeiter yaptığı açıklamada son Samsung etkinliklerinde kullanılan "gösteri kızlarının" memnuniyetsizlik yarattığının farkında olduklarını, abcak amaçlarının kimseye zarar vermek olmadığını söyledi. Potgeiter, durumdan dolayı özür dilediklerini bildirirken ileride daha hassasiyetli olacaklarının sözünü verdi.

Tüm Konu: Samsung, dansçı kızlar için özür diledi!

Resimlerle: Samsung Galaxy S4'ten "resmi" kareler

Kaynak: www.chip.com.tr