Samsung Galaxy S5 Mini sızdı!

CHIP Online
04-04-2014, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung'un yeni "mini"si Galaxy S5 Mini'nin özellikleri internete sızdı. İşte S5'in küçük kardeşi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sam ... ni-sizdi_46363.html

Resimlerle: Donanımı en iyi 18 cep!

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında Galaxy S4 Mini Samsung tarafından tanıtılmıştı, ancak mini cebin özellikleri yine bu tarihlerde sızmaya başlamıştı hatırlarsanız. Bu defa da elbette Galaxy S5'ten sonra beklenen Galaxy S5 Mini'nin özellikleri sızıntıya uğradı. Sızıntının kaynağı güvenilir kaynaklardan Sam Mobile ve Sam Mobile'ın söylediğine göre Galaxy S5 Mini'de önemli özellikler yer alabilir.


Gelen haberlere göre Galaxy S5 Mini, 4.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. 720p çözünürlüklü ekranın görüntü kalitesinin gayet iyi olacağına da dikkat çekilmiş. Dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemciyle çalışması beklenen Mini, 1.5 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya yer verecek. Ayrıca cep üzerinde 8 MP arka kamera ve 2 megapiksel ön kamera da yer alan diğer birimler. Elbette Galaxy S5 Mini'nin Android 4.4 KitKat'le geleceği de kesin.


Hatırlayacak olursanız önceki mini'de 940 x 540 piksel çözünürlükte bir ekran bulunuyordu. Bu ekranın yerini S5 Mini'de HD bir ekran almış. Özellikle ekranıyla dikkat çekeceğini düşündüğümüz Samsung'un yeni Mini'sinin diğer bir ilgi çekici özelliği ise suya karşı dayanıklı olacak olması. Ancak telefonun "su geçirmez" değil, "suya dayanıklı" olarak tanımlanmış.


Samsung Galaxy S5 Mini'nin bu ayın sonunda veya en geç mayıs başında resmi olarak tanıtılmasını bekliyoruz.

Tüm Konu: Samsung Galaxy S5 Mini sızdı!

Resimlerle: Donanımı en iyi 18 cep!

Kaynak: www.chip.com.tr