Samsung Ht-db300'den Beko Flat Tvye Gelen Görüntü

Burgut
11-04-2008, 15:42   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
237 mesaj

Sorunun Tanımı: Ev sinema sistemi ile izlemeye çalıştığım filmler siyah/beyaz gösteriyor ve ayarlardan bunu değiştiremiyorum.
Tarih: 11.04.2008

Konunun Açılımı:

Samsung HT-DB300 ev sinema sistemim var. Buna bağladığım cihaz da Beko 72VDN 100 Hz. flat tüplü televizyondur.

İki elektronik aletten birisi PAL sisteminde kalmış. Zira sürekli olarak siyah beyaz gösteriyor. Bir türlü renkli yapamadım. Beko'dan aradılar; "Türkiye'nin sistemi PAL'dir, otomatik ayarlarımız da buna göre yapılmıştır" diyorlar. "Eğer ev sinema sistemi SECAM/NTSC ise siyah/beyaz gösterir" de diyorlar.

Ev sinema sistemi için yurtdışından uzaktan kumanda da getirttim, ancak bu ayalarına müdehale edemedim. Çünkü değişim olmuyor.

Ev sinema sisteminin kullanma kılavuzunda "uzaktan kumandanıza televizyonunuzu tanımlayın" gibi bir ibare var. Her televizyon markası için bir sayısal kod vermişler. Kılavuzdaki listede Beko'nun kodu yok. Ancak ev sinema sisteminin kumandası normal çalışıyor gibi görünüyor. Sadece PAL/NTSC/SECAM tuşundan değiştirme yapamıyorum.

Televizyona S-Video bağlantı kablosu ile taktım, Composite girişi kablosu ile taktım; ancak sonuç aynı, herhangi bir değişim yok. Sadece scarttan denemedim, ona da benim cihazların durumu elvermiyor.

Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz? Filmleri renkli seyredemiyecek miyim? Teknik servisten teknik bilgiye mi, yoksa ürünümün teknik servis bakımına mı ihtiyacım var?

Lütfen acilen cevap. ((

Bülent Turgut
0555 5736258

Razorback
12-04-2008, 02:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

ev sinema sistemi ile tv nin aynı ayarda olması gerekir ikiside pal yaparsanız sorun kalmayacaktır. eğer kumanda ile girip değiştirebileceğiniz ayar menulerinde bu seçenek yoksa tv nin ve playerin arkasına bakın bu ayarı değiştirebileceğiniz bir switch olabilir

Burgut
12-04-2008, 11:32   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
237 mesaj

Teşekkür ederim. Bugün kontrol edereceğim. Selamlar.