Samsung P2250 Sorunu

P0RT
03-08-2009, 14:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Arkadaşlar 1.5 ay önce komple bir pc topladım ve monitorum başlıktada yazdığı gibi Samsung P2250 ekran kartım ise gigabyte gtx275.Pc geldiği ilk 1 hafta monitorde sorun yoktu normal kasada tusa basılınca görüntü felan geliyordu.Sonra Haziranda yayınlanan Nvidianın güncel sürücüsünü yükledim ondan sonra monitor bazen açılmamaya başladı.Yani şöyle anlatayım;Kasadan powera basıp pcyi açıyorum,monitorunde düğmesine basıp açıyorum ışığı yanıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor.DVI kablosunu çıkarıp takıyorum 2-3 kez yada pcyi kapatıp tekrar açıyorum öyle görüntü geliyor.Yani kafasına göre görüntü geliyor.Ayrıca bazende monitor açılıyor fakat çözünürlük düşmüş oluyor.Her açtığımda çözünürlüğü ayarlıyorum.Bazende hiç bir sorun olmadan açılıyor.Haziran driverını yükledikten sonra monitor ve pc açıldıktan sonra hani usbye birşey takarsınızda bir ses gelir ya,öyle ses geliyordu.En sonda işte 190 beta sürücüsünü yükledim bu sorun gitti fakat yine kafasına göre açılmadığı oluyor ve her açılışında otomatik 50hz de çalışıyor monitor.Windowsdan hzyi 60a çıkarıyorum fayda etmiyor ancak nvidia denetim masasından çözünürlüğü 1080p pc yapınca hz60 oluyor tekrar.Valla sorun nerde anlamadım bilgisi olan veya bu monitoru olupta aynı sorunları yaşayan varmı acaba ? Mersinde oturuyorum sanalmarketimden topladım pcyi.Ankaraya tekrar yollamakta istemiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.

International Affairs
03-08-2009, 14:46   |  #2  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

DVİ kablosu monitöre iyice sıkılandımı bir kontrol edin...

P0RT
03-08-2009, 14:55   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Bağlantı açısından bir sorun yok.Kablo felan sıkıca bağlı fakat hasarlı olabilirmi acaba.Nereden bulabilirim yeni bir DVI kablosu alıp denemekte fayda var.

International Affairs
03-08-2009, 15:00   |  #4  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Bilgisayarcılar da bulunur veya komşunuzda varsa ödünç alıp bir deneyin isterseniz...

jupiter65
03-08-2009, 21:09   |  #5  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,170 mesaj

Benim monitörüm de P2250 ama böyle bir sorunla karşılaşmadım. Daha doğrusu şu ana kadar problem yok. Garanti süresi 3 yıl zannediyorsam. Samsung destek hattı ile görüşüp duruma göre aldığınız yere götürmeniz gerekebilir. Fabrikasyon bir arıza da olabilir. (Tabi DVI kablosunda bir kopukluk yoksa)