samsung r520 fs02tr aldım(ilk laptop kullanışım)

smilepls
09-08-2009, 19:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

herkese iyi günler.biras önce gidip kendime bir samsung r520 fs02tr aldım.kutu içerigi adaptor,kullanım klavuzları,temizleme bezi:) ve 2adet cd.bunlardan bir tanesi system software media digeri cyberLink dvd suite6 bu cdler ne işe yarıor?system software format atılınca kuracagım cd olsa gerek ama digeri nedir?sorularım size cok basit gelecektir ama hep masaüstü kullandım ondada çok pro bi kullanıcı degilim.daha bilgisayarı açmadım bile.sadece kullanım klavuzlarını okudum.recovery cdsi diye birşey duymuştum o nedir ve nasıl yapılır?(bu konuda çok cahilim sizinde anladıgınız gibi:( )

EbRaR ErDeM
09-08-2009, 19:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj

Öncelikle hayırlı olsun. Sanırsan önerilerimiz üzerine o notebook'u aldınız. system software media ne işe yarıyor onu anlamadım ama heralde notebook'unuzun işletim sistemi felan verdır içinde. cyberLink dvd suite6 ile dvd film felan izleyebilirsiniz. recovery olayına gelince tam olarak bilmiyorum ama sanırsam bilgisayarı ilk aldığınızda bir ya da birden fazla dvd ye yedekliyorsunuz ve bilgisayara bi şey olduğu zaman o dvdleri bilgisayar kurunca bilgisayar ilk aldığınız gibi oluyor. inşallah size yardımcı olabilmişimdir.

smilepls
09-08-2009, 19:39   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj

evet önerileriniz üzerine aldım ve yardımlarınızdan dolayı herkese cok teşekkür ederim.vista kurulu sanırım daha açmadım çünkü:).windows7 ye ücretsiz nasıl yükseltebilirim?

smilepls
09-08-2009, 21:31   |  #4  
OP Taze Üye
18 mesaj

başlıkta da belirttigim gibi ilk defa dizüstü kullanıyorum bana verebileceginiz her türlü tavsiye işime yarayacktr şimdiden hepnize teşekkürler

Süleyman.
09-08-2009, 21:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sabit diskinizde "Recovery" bölümü vardır büyük ihtimalle. Onu "Rescue Center", "Recovery Center" gibi biryerden kaliteli DVD'lere yedekliyorsunuz, bilgisayarına göre isim değişebilir. Eğer böyle bir kurtarma bölümü yoksa o DVD kurtarma DVD'niz olabilir, üzerinde yazması lazım. Kullanma kılavuzunda anlatılıyor olmalı.

Asus için "Recovery" bölümünün kullanımı anlatılmış, mantık aynı, tuşlar farklı olabilir:
https://www.chip.com.tr/blog/nonp ... mat-atmak_2224.html

Windows 7 yükseltmenizin ücretsiz olup olmadığını Samsung müşteri hizmetlerine sorun. Çok da çekinmeyin, açıp bilgisayarınızı kullanmaya başlayın artık. Şahsen ben bu tip bilgisayarlardan öncelikle firmaya ait lüzumsuz sürüyle yazılımı "Your Uninstaller" ile kaldırırım. Bilgisayarı optimize ettikten sonra kullanırım.

Hayırlı olsun.

EbRaR ErDeM
09-08-2009, 22:36   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj
Alıntı: smilepls  
evet önerileriniz üzerine aldım ve yardımlarınızdan dolayı herkese cok teşekkür ederim.vista kurulu sanırım daha açmadım çünkü:).windows7 ye ücretsiz nasıl yükseltebilirim?
recovery için süleyman ın verdiği linke bakabilirsin. işe yarar bilgiler var. ürününüzde windows vista home premium kurulu. Windows 7 ye tükseltmeniz ücretsiz ama siz yine de samsung'un müşteri hizmetlerini arayın.

smilepls
10-08-2009, 08:14   |  #7  
OP Taze Üye
18 mesaj

bilgisayarı dün birkaç kez açıp kullandım.adını tam olarak hatrlamıorm ama evet recovery programı var ordan dvdlere yedeklemem gerekiyor.bilgisayarı açtıgımda lüzumsuz samsung yazılımı göremedim pek birşey yoktu ztn.macafee virüs prog.samsung recovery solution,samsung update plus,pc troubles hooting,easy network manager ve user guide programları var.bunlardan gereksiz olan varmı?zaten hepsi ilk açılışta çalşmıor sadece masaüstündeler.macafee ve recovery solution çalışıyor sadece

smilepls
10-08-2009, 15:56   |  #8  
OP Taze Üye
18 mesaj

bana neden cwp wermediginizi açıkça sölerseniz ona göre bende bir daha soru yazmym?ilk defa laptop kullandıgım için sordugum sorular basit gelmiş olabilir,haklısınız..

Süleyman.
10-08-2009, 16:50   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Belki bizim de normal insanlar gibi işlerimiz vardır, yoksa neden cevap vermeyelim. İster yazın, ister yazmayın, keyfiniz bilir.

lan vista
06-12-2009, 23:52   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

samsung r 520 alan arjadasım bende aldım bısure vısta ıle kullndım son degıstırılenler klasoruyle ılgılı sorun yasadım formatlıyıp win 7 yukledım ama fn tusuna aı azı ozellıkler calısmadı calısmıyorda sen yuklemıssındır belkı baya bı zaman gecmıs ama ısalla sorun cıkarmamıstır sende bu sorunla karsılastıysan ve cozebıldıysen banada solermısın.sımdıden tesekkurler.