Samsung, UHDTV'de çıtayı yükseltti!

CHIP Online
07-03-2013, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung'un "havada süzülüyormuş izlenimi veren" yeni Ultra HD TV'si özellikleriyle etkiliyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sam ... ukseltti_38910.html

Samsung Electronics, yeni 85 inç Ultra High Definition TV'si ile çıtayı yükseltiyor. Yeni Samsung 85S9000,havada süzülüyormuş izlenimi veren kavisli ayak tasarımı ile dikkat çekiyor. 85 inç ekran ile minimalizmi bir araya getiren Ultra High Definition TV (UHD TV) olan 85S9000'in göz alıcı, "Zamanın Ötesinde Galeri" tasarımı, TV'nin çerçevesi ürüne havada süzülüyormuş gibi bir izlenim katıyor.


TV'de "gerçeklik"


Samsung UHD TV 85S9000, görüntü detayı ve netlik sağlayarak Full HD görüntüde dört kat daha fazla çözünürlük sunuyor. HD ve Full HD içeriği UHD çözünürlüğe otomatik olarak dönüştüren ölçeklendirme motoru sayesinde, görüntüleme deneyiminde yeni bir dünya vaat ediyor. 85S9000 aynı zamanda Samsung'u, düşük bant aralığında bile video kalitesini iki kat arttıran, yeni yüksek kompresyonlu video codec HEVC desteği sunan ilk TV markası yapıyor.


Smart Hub ile gelen sezgisel ve pratik kullanım


Samsung'un 2013 Smart TV'leri; arama, navigasyon ve içerik buluşlarıyla yeni bir dünya vaat ediyor.  Samsung yeni "Smart Hub"ını tamamen yeniden tasarlayarak; daha sade, net ve daha sezgisel bir televizyon deneyimi ve keşfi sağlayan dinamik menü panelleri ile, izleyicilerin içeriğini akıllıca organize ediyor. Üç panel; Uygulamalar, Fotoğraf-Video ve Müzikler, Sosyal Medya Hesaplarının Kullanımını içeriyor.


Samsung'un mobil liderliğinden gelen tecrübesi ile yaratılan yeni Smart Hub navigasyon deneyimi, Samsung'un akıllı telefon ve tabletlerini anımsatıyor. Ayrıca bu özellik ile, Samsung'un üst düzey hareket kontrol yetenekleri geliştirilerek, Smart Hub'ın üç panelindeki navigasyonu daha rahat ve eğlenceli kılınıyor.

Tüm Konu: Samsung, UHDTV'de çıtayı yükseltti!

Kaynak: www.chip.com.tr