Samsung ve Google, sonunda kapıştı!

CHIP Online
22-07-2014, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google ve Samsung arasında, en üst düzeyde yaşanan sert tartışma şok etkisi yarattı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sam ... -kapisti_48490.html

Resimlerle: 21 akıllı saat ve fitness bandı!

Google ve Samsung sonunda beklenen kavgaya başladı. Samsung'un akıllı cihazlar için geliştirdiği Tizen OS işletim sistemini son dönemdeki akıllı cihazlarında yoğun olarak kullanması ama buna karşılık Android Wear işletim sistemi için sadece Gear Live ürününü piyasaya sürmüş olması ortakların arasını fena gerdi.


Google'on CEO'su Larry Page'in Samsung'un yöneticileri ile bir toplantıda derdini bir hayli yüksek sesle anlattığı ve toplantının son derece tartışmalı geçtiği de içeriden sızan bilgilerin arasında yer alıyor.


Samsung bir süredir Android'e alternatif olarak Tizen OS işletim sistemini geliştiriyor ve bunu gelecekteki ürünlerine kullanacağını dile getiriyordu. Ancak Android ekosisteminin en çok ürün satan üreticisi olan Samsung'un Android'den uzaklaşması Google için hiç iyi bir haber değil ve haliyle Google, Tizen OS'lu her üründe Samsung'a tepki gösteriyor. Perde önünde iki firma da el sıkışıp gülümsüyor olsa da perde arkasında iplerin her an kopmak üzere olduğunu artık herkes dile getiriyor.

Tüm Konu: Samsung ve Google, sonunda kapıştı!

Resimlerle: 21 akıllı saat ve fitness bandı!

Kaynak: www.chip.com.tr