Samsung VS Lg ???

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
lecturer
09-06-2005, 13:25   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Herkese merhabalar, sorum şu ben 19'' monitör almayı düşünüyorum ve Türkiye'de satılan 2 markanın 3 modeli bulunabiliyor. Bunlar Samsung 957MB, Lg F900P ve yine Lg T910BU modelleri bu 3 model dışında bir de Hyundai'nin modeli  var o tercih edilmeyen bu 3 ünün yanında adı bile geçmeyen bir monitör o yüzden onu eledim. Ha bir de Philips in P40 modeli varmış en çok övülen monitör olarak ama o da İstanbul'da artık yok ve bildiğim kadarıyla zaten artık üretilmiyor. Yani, sonuç olarak Türkiye'de 19''lik flat monitör olarak alınabilenler 957MB,LgF900P ve LgT910BU. Bana ve monitör almak isteyen herkesin duygularına tercüman olmanız dileğiyle. Teşekkürler (Lg nin F900B modeli de alınan kötü eleştiriler yüzünden elenmiştir)

lazrailefsanesi
09-06-2005, 22:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Bu sorulara hep aynı cevapları yazıyom.9 senelik lg flat (775FT) monutorum var ve daha hicibir görüntü sorunu yasamadım.O yüzden Lg benim icin kendini kanıtladı.Samsungları bilmiyom ama uzun vadede kullanmayi dusunuyorsan lg.Yanlız verdigin monütör yanlıs görmediysem 1268x800 de 75 yenileme hızı,oyunlarda (ekran kartın destekliyorsa tabi) ucuk cözünürlüklerde yenileme hızından biraz fedakarlık yapacan gibi ama normal modda 1024*800 ve bi iki üstünde gene sorunsuz bi sekilde temiz görüntü kalitesinin garantisi benden Gülümseme

gosh
10-06-2005, 00:22   |  #3  
Taze Üye
9 mesaj

LG monitörler hakkında bi bilgim yok ama ben de 17'' samsung 793MB var!
Ve memnun olduğumu kesin kes söyleyebilirim!
Zaten bu MB(magic bright) özelliği çok hoş bişey!Alette bi buton var ve desktopta ayrı,oyun oynarken ayrı,internetteyken ayrı,film izlerken ayrı ışık senkraonizasyonu veriyo!
Yani şöyle diyeyim:
Gece oda karanlık ve film izliyosun!NOrmal monitörlerde kendimden biliyorum gözlerin batar,yanar,yaşarır bin türlü sıkıntı...
Film biteseye kadar farkında olmadan kaç kere gözlerini ovalarsın!
Ama MB olayı işin içine girdimi hakkatten o sıkıntını gittiğini anında farkediyosun!Saatlerce monitör karşında oturabiliyosun!

Çok büyük rahatlık bence!Şİddetle tavsiye ederim!Tüm MB serilerinde bu özellik mevcut!

Banned
11-06-2005, 17:17   |  #4  
Banlandı
1,157 mesaj

Dostum o dediğin MB özelliği LG nin yeni monitörlerinde de var 4-5 farklı profil içeriyor...
Ben olsam LG alırım LG T710BH sattık bolca ve daha anormal bir durum olmadı.Bence LG.

Kapalı Hesap (8034)
11-06-2005, 22:48   |  #5  
Kapalı Hesap
237 mesaj

samsung ve lg monitör konusunda iyi bir marka lg lerin fiyatlar daha makul gözükebilir samsung lar biraz pahalı olabilir lg'lere göre seçim senin

sakkin
13-06-2005, 16:58   |  #6  
Taze Üye
15 mesaj

Bende monitörümü yeni aldım. Kararsızdım lg-philips-samsung bakıyordum.Kalitelisi olan Samsung'muş.Bende Samsung aldım. gayet şık ve güzel. fiyat varkı 2-3 dolar kadar samsung pahalı ve bence makul olanda samsung .Lg için pek birşey söyleyemem ama bana tavsiye edilmedi.