sanal bellek miktarı düşük diyor

HPQ-User
28-05-2008, 13:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sazende sormuş:
yakşalık 2 hafta önce bilgisayarıma virus girdi.format attırdım
temızlendı fakat sonra sanal bellek mıktarı dusuk bılgısayar kendıbazı dosyaları acmaya calısıyor bunun ıcın yardımı tıklayın dıyor ınternetteyken de atıyor
ve sısıtem  cok yavas calısıyor
nedenı ne olabılır

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
40 gb harddisk 256 mb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

uGuR.uK
28-05-2008, 15:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

256mb ram'le agır calışması ve atması normaldir, ayrıca format attırdım derken baskasına mı verdin kasayı naptın? güvenilir birileri degilse icinden parcaları degistirmiste olabilirler, yada sana yeniden bi virüs girmis ve o yine sistemi yoruyoda olabilir. nod32'yi indirip yükle ve bilgisayarı güvenli kipte başlatıp tam tarama yaptır, sora CCleaner programını yükle ve başlangıçtaki gereksiz programları kaldırıp bi temizlik yaptır bilgisayarına ve yine bak bakalım agırmı? olmadı SEN bi format at, nasıl atılacagı hakkında forumda ceşitli bilgiler bulabilirsin...

_AFD_
28-05-2008, 15:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

arkadaşım benim dediklerimi yaparsan biraz düzelir

1)bisayarım/özellikler/gelişmiş/performans/ayarlar/gelişmiş/sanal bellek seçenegini aç ve kendi bilgisayarında bulunan programlara göre o sanal belleği olduğundan daha çok yükselt (her yükseltişinde ayarlaya bas)

2)adwanced windows care programını kur ardından tüm seçeneklei belirle (spware hariç istegine bağlı) ondan sonra tüm yandaki problemleri düzelt ardından en altta onara bas  bu da tamam

3)adwanced windows care programında araçlar yerine tıkla bellek temizleyiciyi aç ondan sonra bellek kullanımına bakarsın eğer çok ise bu smart ram programını kullan ondan sonra görev çubugunun sağ alt tarafındaki sayılı olan yere tıkla ondan sonra:

4)settingse bas

run at windows startup  onayla
automaticaly free  ram while system is idle
don't  auto freeing during high cpu and disk usage
use smart ram compression technology

gibi şeyler varsa onları onayla ve minimize ye bas şimdi sanal bellek miktarı düşük demez  
not :eger smart ram kırmızıya dönüyorsa
sunları yap: go ya bas smart clean de deep cleana basarsa reset atmak zorunda kalısın

şimdiden kolay gelsin........

Borga-x
28-05-2008, 16:38   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Programsın vırus taraması ıcın www.kaspersky.com veya www.pandasoftware.com sielerinden bırıne gır ve onlıne vırus scan butonuna bas otomatık tarama yapsın. Adaware ve avg antıspyware programlarını kur guncelle ve guvenlı kıpte bır tarama yap. Rootkit denetimi için Mcafee'nın rootkit dedective programını kur ve sıstemını bır tarattır.

En önemlisi sistemine en az 1GB'lık ram al.