Saniyelik İnternet Kopması

NewerTooLate
25-10-2011, 19:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merabalar..

arkadaşlar kullandığım internette saniyelik kopmalar görülüyo bazen binde bir bazen ise abartısız saniye başına gidip gelmeler oluyo skype da konuşmada çok anlaşılıyo kopma hafif oldugunda ise normal sitelere girişte pek anlaşılmasada oyunlarda veya skype da çok bariz anlaşılıyo kopma örneğin 12 13 olan ping bir anda 1000 lere çıkıyor düşüyor yavaşlama oldugunu sanmıyorum gidip geliyo kullandığım kabloyu değiştirdim ve switcheri sorun düzeldi değiştikten sonra fakat arkasından bir iki hafta sonra yine aynı sorunla karşılaştım sizce neden kaynaklanıyo olabilir genel ttnet olduğunu düşünmüyorum artık 1 haftadır aynı problem ve geçtikten sonra bir iki hafta sonra yine aynı problem çıkıyo ve aşırı oldugunda ise bir dakika içinde 30-40 kez skypedan düştüğümü söyleyenler var alttaki bağlantıdan takip ettiğimde giden kısmı normal fakat gelen kısmı saniyelik duruyo sonra tekrar almaya başlıyo böyle devam ediyo sürekli kopma yaşıyo
ek olarak interneti 3 kişi kullanıyo 2 si aynı evden birisi üst kattan bu sorun devam edicekse bi çözümü yoksa yeni net almayı düşünüyorum çünkü çok can sıkıcı sinir bozucu bi problem hiç bi sorun yokken birden net kopuyo 2 sn sonra tekrar geliyo tekrar gidiyo nedenini bilen veya aynı sorunla karşılaşanlar varsa yardımcı olabilirlermi