SAPPHİRE ATİ REDEON HD2600XT SORUNU

HPQ-User
25-06-2008, 21:34   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

TEKNİKER sormuş:
Ekran kartımı yeni aldım.Yanında gelen driverdan başka driverları yükleyemiyorum.Yüklerken drivera uygun donanımın bulunamadığını söylüyor.Sapphire ve Ati'nın sitelerinden doğru driverları indirdim.Fakat yükleyemedim.Kendi Cd sındeki driverı yüklüyor.Fakat bilgisayar ilk açılıştan bir süre sonra yeniden başlıyor.Sonraki açılışta bir sorun çıkmıyor.2.açılışta "indows ciddi bir hatadan kurtarıldı" yazıyor.İlk açılışta driver ve antivirüs yazılımı hata veriyor.Bunların sebebi Ne olabilir?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
450W GÜÇ POWER
P4 2.4 (3.6 OVERCLOCK ETTİM)
1.5 RAM
MSI 7060 ANAKART
CREATİVE SES KARTI
200 GB SABİTDİSK
SAPPHİRE ATİ REDEON HD2600XT 512MB AGP DİRECTX10 EKRAN KARTI

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

neverofnever
25-06-2008, 21:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
507 mesaj

Dostum bendede Sapphire Hd2600 var fakat verilen driver ile kurduğumda Tek sorunum ses'in gitmesi olmuştu.Bununda bu tarz ekran kartlarında rastlayabildiğimizi biliyordum ve sorunumu ses driver'ını tekrar kurarak çözmüştüm.Gelelim senin soruna ; "Uygun donanım bulunamadı" uyarısını alyorsan ekran kartını anakart üzerindeki PCI-E girişine doğru oturtturmamışsın demek.
Kasayı açarak ekran kartının tam anlamıyla oturduğuna emin olup bundan sonra driver'ları kurmayı dene.Birde şu anda masaüstüne gelip Özellikler/Ayarlar kısmına bakarsan Bilgisayarın ekran kartını tanımışmı tanıyamamışmı anlarsın.Eğer burda da gözükmüyorsa emin olarak sorunun ekran kartının PCI-E  girişine tam anlamıyla oturmamasından kaynaklanıyor diyeceğim...

Son Düzenleme: neverofnever ~ 25 Haziran 2008 21:46