SAPPHIRE HD 2600 PRO 512MB 128BIT

Carcharoth
24-06-2008, 23:21   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

Arkadaşlar selam,
Bir konuda desteğinize ihtiyacım var.
P4RM800-VM Anakart kullanıyorum. Beni gayet iyi idare eden ekran kartım malesef bozuldu Ağlıyor En geç bir sene içerisinde askere gidecek olduğumdan sistemimi yenileyip AGP'den kurtulamıyorum. Bu yüzden SAPPHIRE HD 2600 PRO 512MB 128BIT (DirectX 10) AGP EKRAN KARTI almayı planlıyorum. Bunun yanında 230W Power Supply i 350W ile değiştiricem. Sormak istediğim konu; P4RM800-VM Anakart ile bu ekran kartı uyumlu çalışır mı ? Önerebileceğiniz başka kartlarda benim işime yarar.

Tereddüte düşmemdeki sebep önceki ekran kartım DDR dı. Bu kart ise DDR2. Sorun yaşayacağımı sanmıyorum ama internetten alacağım için emin olmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler...

soulmy
24-06-2008, 23:33   |  #2  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,937 mesaj

anakartındaki bellek tipiyle ekran kartının bellek tipi arasında bir bağlantı yok. Bende de ddr ram vardı ama ekran kartım ddr3 tü.

Netwampiri
25-06-2008, 02:30   |  #3  
Netwampiri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
252 mesaj
Carcharoth
Arkadaşlar selam,
Bir konuda desteğinize ihtiyacım var.
P4RM800-VM Anakart kullanıyorum. Beni gayet iyi idare eden ekran kartım malesef bozuldu Ağlıyor En geç bir sene içerisinde askere gidecek olduğumdan sistemimi yenileyip AGP'den kurtulamıyorum. Bu yüzden SAPPHIRE HD 2600 PRO 512MB 128BIT (DirectX 10) AGP EKRAN KARTI almayı planlıyorum. Bunun yanında 230W Power Supply i 350W ile değiştiricem. Sormak istediğim konu; P4RM800-VM Anakart ile bu ekran kartı uyumlu çalışır mı ? Önerebileceğiniz başka kartlarda benim işime yarar.

Tereddüte düşmemdeki sebep önceki ekran kartım DDR dı. Bu kart ise DDR2. Sorun yaşayacağımı sanmıyorum ama internetten alacağım için emin olmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler...

anakartın Agp 8x i destekledikten sonra bir problem olcağını sanmıyorum.

Normal Ram deki DDR ile ekran kartının alakası yok Ekran kartı gddr4 bellekte takarsın sorun olmaz o yeterki slotu uygun AGP olsun Saygılarımla ;