Şarj derdine Romoss powerbank çözümü!

CHIP Online
24-05-2014, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Telefonunuzun pili, onu şarj edemeyeceğiniz yerlerde bitiyorsa, böyle bir cihaza ihtiyacınız var!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sar ... k-cozumu_47298.html

Genci, yaşlısı hemen hemen herkes artık akıllı cep telefonu kullanıcısı durumunda. Akıllı telefonlar, sosyal medya iletişimi, fotoğraf çekimi ve bilgisayarların yaptığı çoğu özellikleri yapması nedeni ile tercih edilirken önemli bir sorun olan şarj sorunu ile karşımıza çıkıyor.
Örneğin; önemli bir telefon görüşmesindesiniz ve şarjınız bitti, ne yaparsınız? Şarj aleti ve priz arayacak ve bu arama içinde ciddi anlamda terleyeceksiniz. Çoğu zaman priz veya şarj aleti bulamayacaksınız veya telefonunuzu ücret karşılığı şarj ettireceksiniz ki bu şok şarjlar hem cihazınıza zarar verebilir hem de yarım saat sonra tekrar şarjınız biter. Yani sürekli bir şarj derdi sizi sarmalayıp duracak veya akıllı cep telefonunuzu çok az kullanıp şarjınızı yetirmeye çalışacaksınız.  Bu da akıllı telefon gereksinimine ters olmaktadır.


Teknoloji işte burada insanoğlunun yardımına koşuyor. Powerbank denilen cep telefonu ve diğer tüm taşınabilir cihazları şarj eden güç cihazları ile kişi nerde olursa olsun, hangi marka akıllı telefon sahibi olursa olsun telefonunu şarj edebilecek. Powerbank cihazları önceden prize takıp dolduruyor, şarjımız bittiğinde telefona takıp şarj ediyoruz, böylelikle priz, şarj aleti aramaya gerek kalmıyor.


Ancak burada dikkat edilmesi gerekilen en önemli konu powerbank cihazının kalitesi ve markası oluyor. Kalitesiz, garantisiz ve ucuz ürünler cep telefonu bataryalarına ciddi zararlar verebiliyor. Ya da powerbank cihazının üzerinde 2200 mah güç yazarken içini açıp baktığınızda gerçek gücünün 1800 mah olduğu ortaya çıkabiliyor. Bu tarz cihaza yönelik zarar verecek powerbankların sadece ucuz olması nedeni ile alınması halinde ilerde bir akıllı cep telefonu maliyeti çıkaracağını unutmamak gerekiyor.


Özellikle Romoss marka powerbank cihazlar hem kalitesi hem de garantisi ile kullanıcıya ve cep telefonuna hiçbir zarar ve sürpriz çıkarmıyor. Bazı modellerinde Samsung cell kullanılan Romoss powerbank cihazları kaliteli ve uygun fiyatlı cep telefonu şarj cihazı olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm Konu: Şarj derdine Romoss powerbank çözümü!

Kaynak: www.chip.com.tr

CHIP Online bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]