şaşırdım

MrChromosty
06-10-2011, 22:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
536 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2011

ıphone 4 lerin $99 indiği duyumunu duyduktan sonra apple store un net sitesine girdim ve cidden $99 olduğunu gördüm şaşırdım doğrusu. tanıdığım aracılığıyla alırsam misal bu $99 un üstüne başka masraflar eklenir değil mi ? (gümrük gibi değil telefonu kendininmiş gibi getirse misal)

ayrıca 3gs lerde $0 diyor stokta yok anlamında diyor olabilir mi ?

ve en garibi ıpod touch a $199 diyor ı phone 4 daha ucuz ıpod niye daha pahalı kafam karıştı :)

yorumları merak ettim sizce neden böyle oldu

cbilgen13
06-10-2011, 22:48   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2007

fiyatların yanındaki " * " işareti dikkatini çekmiştir sanırım.. o işaretin anlamı heryerde aynıdır...sayfanın bir yerlerinde sizin lehinize olacak görülemeyecek kadar küçük yazıların varlığını haberdar eder... ki zaten apple'ın sayfasında da durum bu şekilde.. yazılara şöyle bir göz atınca 2 yıllık kablosuz internet bağlantısı için sözleşme yapman gerektiği ve bu kampanya'dan öyle herkesin yararlanamayacağı yararlansan bile iki yıllık sözleşme süren dolmadan sözleşmeyi iptal etmen durumunda telefonun ücretini komple ödeyeceğin falan fistan..yazıyor... tabii kablosuz internet hizmetinin ne kadar olduğunu yazmıyor..
 
kısacası buradaki operatörlerin uyguladığı taktiğin aynısı sadece fiyatlar daha uygun çünkü onların operatörlerinde özel iletişim vergisi (öiv) bu verginin vergisi eğitime katkı payı operatör kazık ücretleri...kol gibi KDV gibi ekstra getiriler olmadığı için..ve bizim burada 1000 €'a aldığımız telefonu orada 300-350 € gibi bir fiyata elde ettiği için fiyatlar daha cazip..
 
alıntı
* Requires new two-year wireless service contract; sold separately to qualified customers. Credit check required; must be 18 or older. Wireless service is provided by and is the sole responsibility of your wireless service provider. Wireless service and some wireless features are not available in all areas. Some features may require added fees. When available, transferring your mobile number to a different service provider will terminate your service with your existing provider; termination fees and other charges may apply. The iPhone model you purchase is subject to your wireless service provider’s policies, which may include restrictions on switching service providers and roaming, even after conclusion of any required minimum service contract. Contact your wireless service provider for more details. Availability of cellular capabilities depends on the wireless network. Service may not be available in all areas or at the signal strength, rates, speeds, or bandwidth as demonstrated. Customers who want to upgrade from another phone or replace a previous-generation iPhone should check with their wireless service provider for pricing options or visit www.apple.com/iphone/buy. For those who are not qualified customers, are not eligible for an early upgrade, are purchasing an unlocked iPhone (for supported GSM wireless service provider networks only), or wish to buy an iPhone as a gift, see your carrier, an Apple Retail Store Specialist, the Apple Online Store, or an Apple Authorized Reseller for pricing. In CA and RI, sales tax is collected on the unbundled price of iPhone. Wi-Fi Internet access required for some features; wireless broadband recommended; fees may apply. Use constitutes acceptance of Apple’s software license agreement, warranty, and third-party terms located in the iPhone box. Warranty information is also available at www.apple.com/legal/warranty/iphone. Unauthorized modification of your iPhone software violates the software license agreement. Inability to use an iPhone due to unauthorized modifications is not covered under your warranty."

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 06 Ekim 2011 22:51
PcMaKeR
06-10-2011, 23:25   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2005

"Or get iPhone unlocked and contract-free"

549 $ cık... Servis sağlayıcı ile alırsan öyle. Almanyadan beleş telefon getiren akrabaları duymuşsundur. servis sağlayıcıya 2 sene bağlanıyorlar telefonlar beleşe geliyor. Buda öyle birşey...

En azından Türkcell, Avea ve Vodafone un TR de sattığı telefonlardaki fahiş fiyatları görmüyorsun diğer ülkelerde...

ihalecin
07-10-2011, 16:22   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

‎2011 MODEL FORD Fiesta 14,400 TL'YE
Daha fazlası için
www.ihalecin.com
(216) 384 05 25
(216) 380 15 16

MrChromosty
07-10-2011, 16:51   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
536 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2011

tama saolun daha işngilizce o kadar gelişmedi elemantary yiz daha :D

ama bi yandan ıpod touch içinde mi öyle bir durum var

tBox
07-10-2011, 21:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
388 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2011

diğer yorumları okumadım ama şöyle diyeyim amerikada bir  opörötör meselesi var ve bu genellikle ATT de gerçekleşiyor adamlar belli bir süre amerikada kalmayanlara telefon satmadıkları gibi sattıkları zamanda belli bir süre opörötör değiştirme engeli koyuyorlar yetmedi mi sim kilidi koyarak amerika dışında alete başka bir sim kart koyulduğunda aletin çalışmasını engelliyorlar bunları ancak jailbreak ve unlock denilen eylemlerle gerçekleşebiliyr en son baktığımda ise geçerli versiyonun unlock u yoktu bende bıraktım benim bir arkadaşımının arkadaşı vardı salak mış biraz hiç bakmadan bunlara amerikada herşey ucuz sanıp iphoneu arkadaşıyla sipariş etmiş eee gelmiş iphone çalışmıyor geri göndermişler bazı şeyler yalnızca kargodan dolayı pahalanmıyor orda 99 dolar burda 1.800 bu sadece kargo olabilir mi ?

MrChromosty
08-10-2011, 11:46   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
536 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2011

:D haklısın vay şerefler vay . sim olayını biliyordum ama şu kalma olayını bilmiyordum