Scooter motor için öneri ?

Elsequito
08-09-2011, 00:58   |  #1  
Elsequito avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
263 mesaj

Arkadaşlar plakayı üstüme kaydettirebilmek için iki hafta sonra falan motor almayı planlıyorum hiçbir bilgim yok 100 ccye kadar vergi alınmıyo orasını biliyorum sıfır mı almalıyım ikinci elmi istanbuldan getirticem büyük ihtimalle ehliyetsiz ve ilk defa kullanıcam tekirdağa yakın kıytı bi yerde oturuyorum polis denetimi olmayan bi yer ikinci el olucaksa kaç binde olmalı yağ sızdırırmış bunlar neresine bakmalıyım fiyat olarak ikinci ele 900 sıfıra 1800 civarında ayırabilirm işlemler çok dertlimidir amma soru oldu bea bilen varsa okuyupta cevap vermeye tenezzül ederse şimdiden tşk   :)

Pc MeRakLısı ~
08-09-2011, 01:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

Scooter alcaksın heralde ?

Pc MeRakLısı ~
08-09-2011, 01:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

Haa Scoter alcaksın :) 2. el alma bence. Sorun yaratır . 0 al . Scooter'lar ucuz zaten

Kapalı Hesap (200174)
08-09-2011, 01:58   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

ben anlatayım kaç yıldır sürüyorum ama vitesli bendekiler büyük motor  en kçü 250 cc Gülüş
şimdi scooter tipi motorları alırken
onların motoru genelde arka lastiğe yakın önde değil, şanzıman adı verdiğimiz kutuya çok dikkat etmen gerek genelde yağ sızıntısı oralarda oluyor..
benim tavsiyem motoru gör ücret ödemeden marşa vur eğer marş motoru fazla yıpratıyorsa kendini yani bir defa basınca 3 saniyelik bir marş sesi çıkar sonrasında motor hareket almalı sağlam bir motorda, bu araba için de geçerli eğer baktın almıyor marş motoru yiyor kafayı uzak dur, nedeni silindir. Benzinin yandığı yer, silindirin içindeki aksamlar piston segman en önemli aksam bunlardır segman ları bitmiştir yada piston ömrünü tüketmiştir ateşleme düzeneğininde etkisi var tabi bu işte motor araba farketmez 3-4 saniye içinde hareket almıyorsa uzak dur o mootordan lastikleri,jantları kontrol et jantlarda kaynama,yıpranma ,yarılma gibi tehlikeli olaylar varmı bak, kilometresi 2.el alacaksan 8 binden yukarı olmasın zaten scooterlar 27 bin km de motoru tüketiyor.......nedeni piston segmanların gücüyle ilerlemesii vitessiz ağırlık olunca balata ve silindire yükleniyor......alacaksanda salcano scooter işinde sağlam birde yedeği ucuz....hayırlı olsun güle güle kullan ben 11 yaşında başladım sürmeye yaş 27....3 defa kaza geçirdim ama ne yazıkki vazgeçemiyorum Gülüş
birde sor bak yatak sarmışmı yani anlayacan motor yandımı (piston segman yağsız kalınca silindire yapışır ve o motor ölür sonrasında yabılır ama randuman vermez)
YADA BUNUN 2. ELİNİ AL DERİM OTOMATİK VİTES DEBRİYAJ YOK GAZI DÜŞÜRÜP VİTES BÜYÜLTÜP KÜÇÜLTÜYORSUN YEĞENE ALDIK SIFIRI PEK PAHALI DEĞİL 2. ELİ 700 800 CİVARI..SCOTERDAN İYİ
BARİ VİTESLİ RAMPADA SCOOTER YEMEZSE İNİP İTERSİN AMA BU YEMEZSE 1. VİTESE TAKARSIN

4 zamanlı sessiz çalışan motor(2 subab)
dijital vites göstergesi
abs fren sistemi
halojen farlar
silindir hacmi 110 cc
yakıt tankı 4 litre (100 km ye 1 su bardağı bile yakmıyor)
dingil mesafesi 1125 mm
maksimum güç 250/231/ 7.2 beygir (Kw)
maksimum hız 85 km
otomatik marş ve ayaktan ateşlemeli
net ağırlık 95 kilo
sıfır fiyatı 1590 ytl
2. eli 700 800 tl kullanımına göre
sıfır aldında plaka işlemlerini aldığın firma yabıyor senden azda olsa ücret çıkıyor minimum 2 gün uraşırsın
aldıktan sonra işlemleri pek pahalı değil....
bizim gibi 250 600 lük alsan zaten alacaksın bu bir tutkudur motor tutkusu onun vergisi işlemleri milyarları buluyor Gülüş

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221641) ~ 08 Eylül 2011 02:19
Elsequito
08-09-2011, 13:38   |  #5  
Elsequito avatarı
OP Yıllanmış Üye
263 mesaj
Alıntı: kesko  
ben anlatayım kaç yıldır sürüyorum ama vitesli bendekiler büyük motor  en kçü 250 cc Gülüş
şimdi scooter tipi motorları alırken
onların motoru genelde arka lastiğe yakın önde değil, şanzıman adı verdiğimiz kutuya çok dikkat etmen gerek genelde yağ sızıntısı oralarda oluyor..
benim tavsiyem motoru gör ücret ödemeden marşa vur eğer marş motoru fazla yıpratıyorsa kendini yani bir defa basınca 3 saniyelik bir marş sesi çıkar sonrasında motor hareket almalı sağlam bir motorda, bu araba için de geçerli eğer baktın almıyor marş motoru yiyor kafayı uzak dur, nedeni silindir. Benzinin yandığı yer, silindirin içindeki aksamlar piston segman en önemli aksam bunlardır segman ları bitmiştir yada piston ömrünü tüketmiştir ateşleme düzeneğininde etkisi var tabi bu işte motor araba farketmez 3-4 saniye içinde hareket almıyorsa uzak dur o mootordan lastikleri,jantları kontrol et jantlarda kaynama,yıpranma ,yarılma gibi tehlikeli olaylar varmı bak, kilometresi 2.el alacaksan 8 binden yukarı olmasın zaten scooterlar 27 bin km de motoru tüketiyor.......nedeni piston segmanların gücüyle ilerlemesii vitessiz ağırlık olunca balata ve silindire yükleniyor......alacaksanda salcano scooter işinde sağlam birde yedeği ucuz....hayırlı olsun güle güle kullan ben 11 yaşında başladım sürmeye yaş 27....3 defa kaza geçirdim ama ne yazıkki vazgeçemiyorum Gülüş
birde sor bak yatak sarmışmı yani anlayacan motor yandımı (piston segman yağsız kalınca silindire yapışır ve o motor ölür sonrasında yabılır ama randuman vermez)
YADA BUNUN 2. ELİNİ AL DERİM OTOMATİK VİTES DEBRİYAJ YOK GAZI DÜŞÜRÜP VİTES BÜYÜLTÜP KÜÇÜLTÜYORSUN YEĞENE ALDIK SIFIRI PEK PAHALI DEĞİL 2. ELİ 700 800 CİVARI..SCOTERDAN İYİ
BARİ VİTESLİ RAMPADA SCOOTER YEMEZSE İNİP İTERSİN AMA BU YEMEZSE 1. VİTESE TAKARSIN

4 zamanlı sessiz çalışan motor(2 subab)
dijital vites göstergesi
abs fren sistemi
halojen farlar
silindir hacmi 110 cc
yakıt tankı 4 litre (100 km ye 1 su bardağı bile yakmıyor)
dingil mesafesi 1125 mm
maksimum güç 250/231/ 7.2 beygir (Kw)
maksimum hız 85 km
otomatik marş ve ayaktan ateşlemeli
net ağırlık 95 kilo
sıfır fiyatı 1590 ytl
2. eli 700 800 tl kullanımına göre
sıfır aldında plaka işlemlerini aldığın firma yabıyor senden azda olsa ücret çıkıyor minimum 2 gün uraşırsın
aldıktan sonra işlemleri pek pahalı değil....
bizim gibi 250 600 lük alsan zaten alacaksın bu bir tutkudur motor tutkusu onun vergisi işlemleri milyarları buluyor Gülüş

Farkındayım zaten işin başlangıç kısmı böyle scooter-maxiscooter vs sonrada hız motoruna geçiş yaparım scooter kesmemeye  başlıycak belli ama ehliyetim  yok şimdilik en mantıklısı bu en azından sürmeye alışana kadar sıfır daha çok aklıma yattı 2.elde birsürü sorun çıkıcakmış gibi duruyo hiç anlamıyorum motorlardan ama ilk defa süreceğim için birazda hırpalamak istiyorum ikinci eli o yüzden sordum bide bunların bakımı var yolda kalması var osu var busu var biraz korkutucu şeyler kaldığı yerde bırakıp giderim heralde başıma gelirse  :)

Kapalı Hesap (200174)
08-09-2011, 16:40   |  #6  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: Elsequito  
Farkındayım zaten işin başlangıç kısmı böyle scooter-maxiscooter vs sonrada hız motoruna geçiş yaparım scooter kesmemeye  başlıycak belli ama ehliyetim  yok şimdilik en mantıklısı bu en azından sürmeye alışana kadar sıfır daha çok aklıma yattı 2.elde birsürü sorun çıkıcakmış gibi duruyo hiç anlamıyorum motorlardan ama ilk defa süreceğim için birazda hırpalamak istiyorum ikinci eli o yüzden sordum bide bunların bakımı var yolda kalması var osu var busu var biraz korkutucu şeyler kaldığı yerde bırakıp giderim heralde başıma gelirse  :)
bir motorcu motoru yolda kalınca asla bırakıp gitmez onu ne yapar ne eder çalıştırır onu sen vitesli bir motorla başla nedeni ise scoter'dan vitesli motora geçtiğinde debriyaj balatalarını 1-2 defa yakarsın alışana kadar vitesliye....
biz kardeşimle kaldık yolda segman kesti motor 3 silindir motor büyük silindirlerden biri segmanları kesti bir silindirde 4 segman var 1 ini kesince çalışmadı ne yabtık ne ettik çalıştırdık bırakmadık yolda sende başla motora bi tarafı çizilse canın yanacak öleki hastalık bu Kahkaha
YAŞAMAK İÇİN SÜR SÜRMEK İÇİN YAŞA.......
Çılgın motorcular....bu filmi izle ne demek istediğimi anlayacaksın...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221641) ~ 08 Eylül 2011 16:43
Elsequito
08-09-2011, 16:59   |  #7  
Elsequito avatarı
OP Yıllanmış Üye
263 mesaj
Alıntı: kesko  
bir motorcu motoru yolda kalınca asla bırakıp gitmez onu ne yapar ne eder çalıştırır onu sen vitesli bir motorla başla nedeni ise scoter'dan vitesli motora geçtiğinde debriyaj balatalarını 1-2 defa yakarsın alışana kadar vitesliye....
biz kardeşimle kaldık yolda segman kesti motor 3 silindir motor büyük silindirlerden biri segmanları kesti bir silindirde 4 segman var 1 ini kesince çalışmadı ne yabtık ne ettik çalıştırdık bırakmadık yolda sende başla motora bi tarafı çizilse canın yanacak öleki hastalık bu Kahkaha
YAŞAMAK İÇİN SÜR SÜRMEK İÇİN YAŞA.......
Çılgın motorcular....bu filmi izle ne demek istediğimi anlayacaksın...
Filmin orjinal adı ne torrentten çekiyim  ? :)

Kapalı Hesap (200174)
08-09-2011, 17:25   |  #8  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: Elsequito  
Filmin orjinal adı ne torrentten çekiyim  ? :)
wild hogs orjinal adı
eğlenceli olduğu kadar motor sevgisinede yer verilmiş :D

Elsequito
08-09-2011, 17:54   |  #9  
Elsequito avatarı
OP Yıllanmış Üye
263 mesaj

1080p buldum indiriyorum hemen :)