Seagate Freeagent 500gb harici HDD

HPQ-User
26-05-2008, 19:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

alper sormuş:
kullandığım harici harddisk birden bire dataya erişilemiyor dedikten sonra çalışmaz hale geldi. distributor'ün teknik servisine tamir için gönderdiğimde ise arızalı ürün denerek yenisiyle değiştirildi. arızanın ne olduğuna dair bir bilgi de yok. datalar harddiskten daha önemli. yetkili servis yeni ürünü geri alarak ancak eski diski vermeyi kabul etti.

soruya geçelim:
eski diski alırsam içindeki bilgiyi kurtarma şansım nedir. bu kutunun içinde nasıl bir harddisk vardır? söküp bir desktop pcye takarsam eğer, çalışır mı? o harddiske erişen devrede bir problem olduğunu ve harddiskin sağlam olduğunu düşünüyorum.

merak ettiğim, içindeki diski söküp başka bir masaüstü bilgisayarda çalıştırma ihtimali nedir.

ilgilenen arakdaşlara teşekkür ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
toshiba L10 serisi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)

Reborn91
26-05-2008, 20:11   |  #2  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

sabit diskinde bad sector olabilir.. çeşitli file recovery yazılımları ile şansını deneyebilirsin.. Eğer bad sector var ise geri alsan da gene sorun yaşarsın.. bence servisten birkaç günlügüne almak için izin iste ve öyle dene.. söyledigim yontem işe yaramazsa sabit disk elinde patlayabilir ve bunun sorumlusu ben olmak istemem :)