Seagate (Yurtdışı Garanti)

morukoo7
12-01-2010, 15:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

iyi günler arkadaşlar..ben polonyada öğrenciyim 1 ay sonra türkiyeyegeridöneceğim burada seagate firmasından external usb harddrive1tbharddisk almayı düşünüyorum bu ürünün uluslar arası garantisiolupolmadığını sordum buradaki firmalar  5 yıllık bir uluslararasıgarantisi olduğunu söylediler...seagate in müşteri hizmetleriniaradımmüşteri hizmetleri emin olmadıklarını söyledi ... bu ürünüalırsam garantitürkiyedede geçerli olurmu geçerli olmazsa uluslar arasıgarantiolmasının ne önemi var ...1 ay bekle diyebilirsiniz ama burdainternet çok hızlı gelmeden bi sömüreyim diyorum 7.5 gb lik bir dosyayı1 ssaatte indirebiliyor...siz ne dersiniz buradan alsam o 5 yıllıkgarantiyi türkiye de kullanabilirmiyim?

ebroker
13-01-2010, 20:19   |  #2  
Yeni Üye
24 mesaj

evet kullanabilirsin ama bazı firmalar ürün uluslararası garantili olsada sorun çıkarabiliyor bazen uğraşmak zor geldiği için. zaten 1 ay daha ordayım diyosun hemen al dene 1 ay sorun yoksa sen düzgün kullandıktan sonra pek sorun çıkmaz zaten. sorun olursada ordan değiştirirsin 1 ayda. avrupanın nimetlerinden faydalan bence 1 ayda

morukoo7
13-01-2010, 21:57   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

arena bilgisayarı aramıştım sanırım oda seagate dağıtıcılarından...nereden alırsan orda kullanabilirsin dedi...ama eğer öyleyse uluslar arası garanti olmasının ne anlamı kalıyor...dediğin gibi daha sonra sorun çıksın istemiyorum...yok avrupa bilriliğindeki ülkelerde geçerli veya avrupa ülkelerinde geçerli diye sorunlarda çıkarabiliyolar...sorun çıkmaz mı diyorsun?

ebroker
13-01-2010, 22:17   |  #4  
Yeni Üye
24 mesaj

öm attım. türkiyede servisler her zaman sorundur :) ben diyorumki fiyat uygunsa gözünü karartmak lazım bazen. her şeyede illaki bozulacak gözüyle bakmayın. düzgün bi yerden alıyosan satılan malların zaten çok azı bozuk çıkar. oda bazı bahtsızlara denk gelir. öyleysen yapacak bi şey yok zaten :)
şunuda ekleyeyim benimki sadece fikir. sen araştır yine. aldığın yerden başka alanlar olmuşmu. düzgünmüymüş. alacağın ürün kaliteli çalışan bi ürünmü kararını ver.

morukoo7
13-01-2010, 23:00   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

seagate in 1 tb lik ürünü...yabancı bir ülke olduğu için haliyle başka alan yok...seagate ürünü sanırım kaliteli ki baya olumlu yorumlar var...fiyatı 190 tl maksimum fiyat bu...son durum bu yani :D

ebroker
13-01-2010, 23:36   |  #6  
Yeni Üye
24 mesaj

ucuz değil bence sen bilirsin ama. 3.5'' mi boyutu. türkiyede bu fiyata bulursun. mesala bu var

ben WD 1tb 2.5'' getirtiyorum 138$ dan satıyorum burda. yaklaşık 200 lira mesala. ben baya ucuz sanmıştım alacağını. 2.5'' ise onu bilemem

morukoo7
13-01-2010, 23:43   |  #7  
OP Taze Üye
7 mesaj

peki 2.5 ve 3.5 arasındaki fark ne yani bu ne alnlama geliyor ? normalde avrupadaki ürünler türkiyeden hiç ama hiç farklı değil...

ebroker
14-01-2010, 00:14   |  #8  
Yeni Üye
24 mesaj

boyut farkı. 2.5 inç, 3.5 inç. biri küçük diğeri büyük istersen bi dükkana git orda bak boylarını kıyasla işine yaramı. 2.5"ler kibar oluyor baya. gömlek cebine sığar. diğeri daha büyük olur. boy küçülünce fiyat artar tabi teknolojide. bazı ürünlerde özellikle çok değişiyo boy ve fiyat oranı. avrupa türkiye farklı değil derken ürün özellikleri diyosan deüil tabi. her yere aynı ürün gidiyo

morukoo7
14-01-2010, 00:45   |  #9  
OP Taze Üye
7 mesaj

fiyat olarakta pek farklı değil...laptoplara, hardisklere baktım fiyatlar çok küçük oynuyor

ebroker
14-01-2010, 01:38   |  #10  
Yeni Üye
24 mesaj

ihtiyacın yoksa hemen ha ordan almışsın ha burdan o zaman bişey değişmez sanırım. neyse ben yeterince yorum yaptım heralde. senin kararın sonuçta. ben kendimce fikrimi belirttim sana şimdiden hayırlı olsun diyeyim