seedbox nedir?

loysanx
31-10-2009, 23:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

evet arkadaşlar. arenatr den okudum ama bişi anlamadım. bu seedbox ın ne olduğunu tam olarak rica etsem anlatırmısınız?

şafak89
31-10-2009, 23:37   |  #2  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

nası bişi hakketten bak benide merkalandırdın :)

loysanx
31-10-2009, 23:54   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

ya bakındım böle böle millet alıyo hız 100mb / 100 mb ya. torrentten upload yapıyo saniye 15 mb felan yani. ben bi haftadır arenatrde ratio yükleseltmeye çalışıyom 18-20 kb ile bu seedboxla 14-15 mb upload yapıyolar. ama böle millet kendi arasınlar bilenler gurubu olarak konuşuyo hep. bişede anlamıyom :s

nedirbu
11-03-2014, 19:08   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Öncelikle konu hortlkamış olacak ama tesadüfen gördüm ve baktım kimse cevap yazmamış bende bu sebeple cevap yazayım dedim.Öncelikle seedbox;torrent programının çalıştığı genellikle de yüksek internet hızına sahip bilgisayarlardır. Seedbox tek bir fiziksel bilgisayar olabileceği gibi bir dedicated sunucunun parçalara bölünmesiyle aynı bilgisayarda çalışan 3-4 ya da daha fazla seedbox da olabilir. Bu durumda sunucunun toplam hızı (genellikle 100mbit download/100mbit upload olur) seedboxlar arasında paylaştırılır.Seedboxların yüksek download ve upload hızı sayesinde kullandığınız torrent sitelerinde yayınlanan yeni torrentleri kısa sürede indirip çok sayıda kullanıcıya seed ederek kısa sürede çok fazla upload yapabilirsiniz.

Seedbox konusunda fima tavsiyesi yapmak gerekirse benim iki tavsiyem olacak

1-Hizliseedbox bu firmanın en büyük avantajı yerli olması ve iletişimsel sıkıntı yok ve seedboxları gayet kaliteli ben uzun zamandır kendilerinden hizmet alırım.

2- Seedhost bu firmayıda hizliseedbox dan önce kullanmıştım ve menun kaldığım nadir yabancı firmadır.

Malum bende bir zamanlar araba, ayakkabı..... v.s. olduğu gibi en iyisini yabancı yapar mantığıyla yabancılardan alırdım bunların çoğu hüsran oldu giden bizim para oldu, sizde bu yüzden iyi araştırın utorrentte eşler bölümüne bakın orada hangi firmalar var görürsünüz arkadaşlarınızdan kullananlardan da referans alarak bence en sağlamını bulursunuz derim.