Seg Lcd Tv

Estalus
24-09-2009, 01:18   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

arkadaşlar bugün carrefoursa ya gidip seg 40' full hdlcd tv aldım fakat almaz olaydım diyorum şimdi.evimde digitürk varscart yolu ile tv ye bağladım digitürk ü fakat çok fazla mozaiklenmevar.bazı arkadaşlar hd yayın vermediği için öyle olabilir dicek evetbiliyorum zaten bunu göze alarak aldım lcd yi fakat sanki çok fazlamozaiklenme var gibi özellikle kanalların logo etrafı vede yazılarınçevresinde inanılmaz belli ediyor kendini acaba yapmam gereken ince birayarmı var servisi çağırsammı veya hemen yarın gidip para iadesiyapıyorlarsa iade etsemmi çok kafam karıştı ??

fatihdw
24-09-2009, 01:32   |  #2  
fatihdw avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

estalus tabi ki tv'yi görmeden tam olarak bir şey diyemeyeceğim ama kafama takılan bir durum var?
tv'yi sen kendin mi bağladın? servis gelmedi mi? bildiğim kadarı ile bu tür ürünlerde servis montaj yapmalı
bende 40''samsung lcd tv kullanıyorum servis gelip kurmuştu masasına montajını yapmıştı neyse sorununa gelirsek

mozaiklenme yani görüntü bulanıyor mu diyorsun eğer öyle ise ürününde bir sorun olabilir fazla karıştırmadan servise haber versen iyi olur bir de şunuda düşün eğer iade alıyorlarsa bence iade etsen iyi olur bu kadar para vermişsin bilindik bir marka ve araştırarak alsan daha iyi değil mi?

bu ürün her zaman alınmıyor biliyorsun eğer varsa imkanın iade et bence parana yazık olmasın

ben 2 senedir kullanıyorum ve öyle bir şey yaşamadım hatta aksine görüntüden çok memnunum

ne kadara mal oldu?

Son Düzenleme: fatihdw ~ 24 Eylül 2009 01:34
Estalus
24-09-2009, 02:06   |  #3  
OP Yeni Üye
47 mesaj

1.200 civarı hocam full hd.servis geli kurmadı duvara askı aparatını monte ettirmek için çağıırmayı düşünüyordum seg e vestel bakıyormuş yarın çağırcam acaba ücret talep ederlermi zira 2 yıl garantisi var ücret talep etmemeleri lazım diye düşünüyorum ama ...

Estalus
24-09-2009, 02:08   |  #4  
OP Yeni Üye
47 mesaj

ayrıca görüntü çok bulanık değil yani nasıl anlatıcağımıda bilmiyorum mozaiklenme şeklinde bir sorun var nasıl anlatırım cidden bilmiyorum :S

alien_fx
24-09-2009, 21:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj

dijital foto makinesi ile cek yolla zar zor bakarız.(varsa)

Estalus
26-09-2009, 17:35   |  #6  
OP Yeni Üye
47 mesaj

malesef dijital makinem yok sanırım sd yayınlarda maksimum bukadar performans gösteriyor :(

fatihdw
27-09-2009, 22:39   |  #7  
fatihdw avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

seg lcd tv'nin kalite performansını bilmiyorum ama eğer gerçekten şüpheniz varsa en azından servisine başvurun bence daha öncede söylemiştim ama tekrar söyleyeyim bende de 40'' samsung lcd var hatta modelini söyleyeyim 40n87bd modeli özellikle lig tv'den maç izlerken müthiş ayrıntılı görüntü alıyorum bu standart yayın full hd yayın nasıldır merak ediyorum

bu tv'yi aldıktan sonra eski tüpli tv'me bakamaz oldum çizgi film gibi geliyor bana

dediğim gibi seg kalitesi ya da kullandığı panel nedir bilemem ama  şüpheniz varsa servis çağırın baksınlar en azından içiniz rahat etsin

çevrenizde lcd kullanan yok mu görüntü farkına bakın bir fikir edinebilirsiniz.