Sekmeleri TabCloud ile oradan oraya taşıyın

CHIP Online
07-02-2011, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bu eklentiyle Chrome ve Firefox'un sekmelerini nerelere kadar taşıyabileceğinize çok şaşıracaksınız.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/sekm ... -tasiyin_25104.html

Resimlerle: Daha güvenli Firefox için 20 eklenti!

Eğer aynı anda birden fazla bilgisayar ve sistemde çalışma alışkanlığınız varsa, yakından takip ettiğiniz web sitelerine ait sekmeleri kaybetmemek için sistemli bir şekilde sekmelerin kaydını tutmanız gerekiyor. Neyse ki TabCloud bu konuda çok daha farklı ve oldukça kullanışlı bir alternatif geliştirmiş. Bu ufak ve ücretsiz eklenti, tarayıcıdaki sekmelerinizi hesabınız ile kaydetmenizi ve daha sonra aynı eklentiyi kullandığınız tarayıcı, farklı bir işletim sisteminde ve hatta mobil cihazlarda bile yeniden yüklemenizi sağlıyor.

TabCloud eklentisini Google Chrome veya Firefox tarayıcınıza kurup, Gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra sekmelerinizi TabCloud'a kaydetmeye başlayabilirsiniz. Daha sonra Windows veya Linux işletim sistemlerinden her hangi birinde aynı sekmeleri TabCloud hesabınızda kolaylıkla açabilirsiniz. Hatta TabCloud'un resmi Android uygulaması sayesinde sekmeleri cep telefonunuza taşımanız da mümkün.

TabCloud'u Google Chrome için şu adresten, Firefox için şu adresten indirebilirsiniz. Android uygulamasını ise burada bulabilirsiniz.


Tüm konu: Sekmeleri TabCloud ile oradan oraya taşıyın

Resimlerle: Daha güvenli Firefox için 20 eklenti!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: TabCloud'u nasıl buldunuz?