seri internet isteyenlere

ali140
03-12-2009, 04:56   |  #1  
ali140 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
724 mesaj

verceğim bu program win 7 ve tüm modemlerle tam uyumlu sadece modem türünü seçiyorsun. 
valla farkı oluyor ben denedım sayfalar biraz daha hızlı yuklenıyor yüksek çözünürlüklü videolarda ki anlık takılmalar olmuyor.
http://rapidshare.com/files/315513563/netscream.exe.htm

seckin_kaya
03-12-2009, 08:24   |  #2  
seckin_kaya avatarı
Yıllanmış Üye
1,065 mesaj

teşekkürler

mons
03-12-2009, 09:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
416 mesaj

bir internet sağlayıcınız var ve o size x hızında internet kullanımı veriyor siz bunu ne yaparsanız yapın 0,0001 kadar bile artıramazsınız. Bu yardımcı programlar ufak etki eder ama yinede çok büyük faydası olmaz resimlerin kalitesini düşürür filan öyle hız elde etmeye çalışır. Eğer kablo tv imkanı varsa şu an en mantıklısı uydu net hem hız hem ekonomik olarak.

Son Düzenleme: mons ~ 03 Aralık 2009 11:55
yalcinkurt
03-12-2009, 11:58   |  #4  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj

Ben inanmıyorum böyle şeylere. Maksimum 200 km/s hızı olan bir araba 220 km/s hız yapamaz. Bu da bunun gibi bir mevzuu...

ali140
03-12-2009, 12:43   |  #5  
ali140 avatarı
OP Yıllanmış Üye
724 mesaj

bende sizin gibi düşünüyorum ama etkiside olmuyor diemem oluyo valla kendım kullanıyorum çünkü

recep34
04-12-2009, 03:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
413 mesaj

Bu internet alışverişinde iş hali ile alınıp verilen paketler ile win ayarlarından bu paketlerin boyutları,karşı sunucuda bekleme süreleri,kayıp miktarı v.s. gibi bazı değerler var,bunlar ile oynayarak ping süresini düşürüp hız elde etmek mümkün.Araba max hız 200 ise 220 olmaz ama 0-200 hızlanma süresini artırabilirsiniz.
Bu olaya TCP tuning deniyor,bu program için bilmiyorum ama tune up utilities'ın içindeki optmiisayon bile ciddi fark yapıyor..
http://en.wikipedia.org/wiki/TCP_tuning
Konu ile ilgili eski bir yazıdan küçük bir parça ekleyeyim,
.
.
.

--Bağlantınızın performansını etkili bir şekilde arttırabilmek için ilk olarak nasıl çalıştığını bilmelisiniz.ADSL'nin çalışma prensibi şöyle: Gönderilen veriler,herbir 1.500 byte büyüklüğündeki küçük paketlere ayrılır.Bu paketlerin herbiri,içerisinde gönderici ve alıcı bilgilerin bulunduğu Header'lara ,yani başlıklara sahiptirler.Söz konusu bilgilerin bu başlığa eklenmesi görevini ise ADSL için gerekli olan aktarım protokolü PPPOE (Point to Point Protocal Over Ethernet) yerine getirir.Veri paketi alıcıya uğlaştığı zaman göndericiye söz konusu paketen alındığına dair bir onay msj gönderilir.Alındı onayının gönderen kullanıcıya uluşmasına kadar geçen süre ise Ping Rate değerinden başka birşey değildir.Bilgisayarınız takip eden paketi ancak alındı onayı iline geçdikden sonra hedefe gitmek üzere yola koyar.Alındı onayının göndericiye ulaşması çok uzun sürecek olursa paketin koybolduğu veya hatalı olduğu düşünülür.
.

.
.
--Kayıt Defteri'nde yapacağını küçük bir değişiklik ile bilgisayarınızın veri paketlerini,alındı onayının beklemek zorunda kalmadan doğrudan alınarak göndermesine izin vermelisiniz.Onay ulaştığı zaman bir sonraki paket hızlı bir şekilde gönderilebilir.Hazırlanmış olan veri paketleri ise TCP Receive Windows(kısaca RWIN) adındaki özel bir hafıza alanında saklanabilir.Bu hafıza alanının büyüklüğü Windows 95/98/NT altında 8 KB ve windows ME/2000/XP altında ise 16 KB'dır.Ancak bir ADSL bağlantısı için en uygun değerler 32 ila 64 KB arasında değişir.

.
.
.
.
1.500 Byte'lık standar bir paket büyüklüğü sadece temiz bir LAN,yani yerel ağ için uygun.Ancak tek başına ADLS'e bağlanan bir bilgisayar içinse PPPOE protokolünün veri paketinin başına eklediği başlık bilgileri için paket boyutunda birkaç Byte çıkartmalısınız.Söz konusu paket büyüklüğünü MTU büyüklüğünü (Maximum Transmission Unit) kayıt değerini kullanrak değiştirebilirsiniz

Yani oradaki rwin,mtu paket boyutu v.s. gibi değerler ile oynayarak fark yapmak mümkün.Xp de şahsen denemiştim,hep bu şekilde kullanırdım Win7 için daha TCP tununing olayına girmedim/denemedim..
xp için tune up utlities arayüzünden, veya dr tcp gibi tweak yazılımları kullanılabilir.veya speed test'in de vardı bir tweak yazılımı..

Son Düzenleme: recep34 ~ 04 Aralık 2009 03:54
mancukya
04-12-2009, 13:57   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

MTU optimize etmek zaman zaman fayda eder o programlar zamaninda 56k döneminde parezit vs vs olaylari icin yada o dönemde windowsun adsl yada kablo gibi olaylarda bazi tcp, mtu, dns vs vs ayarlari icin tam optimize edilmedi dönemlerde ise yariyordu ama genede MTU ayarlarini iyilestirmek azda olsa faydalidir.