Server 2003 ve ISA ile ilgili bazı sorunlarım

alfaz
13-07-2008, 00:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Merhabalar herkese iyi çalışmalar dilerim;

Kullanıcılar oturum açarken uzun süre bekliyorlar, bu bekleme gerçekten uzun 15-20 dk yı buluyor, login ekranı geldikten sonra ağ bağlantıları hazırlanıyor gibi kurallar uygularken çok bekliyor.Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim sizce.

Bir kullanıcı oluşturdum bu kullanıcı ilk oturum açtığı zaman bazı programlar ekleyebiliyorsunuz sanırım X Y Z programları kurulsun diye sisteme, bu işlemi nerden görebilirim yani kullanıcı ilk açarken ki setuplara nerden setup ekleyebilirim

Server'a iki kullanıcı birden bağlanıyor Lisans Server ile alakalı sanırım bu, sisteme bağlı olan makinelerden birine aynı bu şekil bağlanabilirmiyim, kullanıcıya bir program yüklemeden.

Kullanıcıların neler yaptığına ait rapor verme durumumuz var biz Track4Win programını düşünüyoruz sizin tavsiye edebileceğiniz program var ise çok sevinirim.

ISA da raporlama yapıyoruz bir yeni rapor çıkarmek için eski raporu silmeden nasıl yeni rapor çıkartabilirim.Ve bu raporu tek kullanıcı için çıkartabilirmiyim.

Oyun ve video sitelerini engelliyoruz, ama site bazında engelleme bu, oyun,onlineradyo ve video sitelerini site ismine göre değil, içeriğine göre engelleme imkanımız varmıdır, yani youtube com ISA yazarak değil youtube açılacak ama video oynamayacak.

Buraya kadar okuyan var ise çok sevindim :) , Server ve Isa konularında pek iyi değilim, bazı şeyleri deneme yanılma(yamulma) yöntemi ile yapıyorum, vereceğiniz cevaplar için çok teşşekür ederim

PcMaKeR
15-07-2008, 02:12   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Buraya kadar okuyan var ise çok sevindim :) , Server ve Isa konularında pek iyi değilim, bazı şeyleri deneme yanılma(yamulma) yöntemi ile yapıyorum, vereceğiniz cevaplar için çok teşşekür ederim

inan okudum ama isa konusunda bilgim neredeyse sıfır.

ama lisansı şöyle alsaydınız daha iyi olurdu bence.

kurulu olan sistemin işlemci sayısına göre.

İşlemci başına lisans gibi.

Daha sağlam :D

Tuğsan
15-07-2008, 08:09   |  #3  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Isada içeriğe göre rule yazamazsınız. Websense gibi bir yazılım kullanmanız lazım ,oda oldukca pahalıya gelir.

userların çok geç login olması global katalog ile alakalı olabilir diye hatırlıyorum.

Serverlerın terminal service'i lisans almadıysanız max 2 kişiye izin veririr.

alfaz
17-07-2008, 01:09   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Teşekkürler, izin verirseniz bir sorum daha olacaktı:

ISA da download-kontrol yapmak istiyoruz bir kullanıcı bir gün içinde 100 mb indirebilsin gibi, nette kaynak bulduk ama o da ISA 2000 üzerinden anlatıyor onun link i ise

Bu konuda bilgisi olan var ise çok sevinirim(Z)

Tuğsan
17-07-2008, 01:31   |  #5  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

ip bazlı bu işlem yapılabilir sanıyorum .. Biraz araştırmak lazım :) Gelişme olursa yazarım :)