server2003 de terminal sorunu

HPQ-User
01-05-2008, 16:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

aliramazan sormuş:
Çalışma sistemimiz;
iş yerimizde server 2003 ve ona bağlı 20 terminal kullanıyoruz. 4 ayrı departmana ayrılmış durumda muhasebe, ithalat, ihracat ve yönetim diye her departman (yönetim dışında) herkes sadece kendi grubunu görüyor. (yönetim herkesi görüyor)
Her pc ye bir adet paylaşım klasörü açtık. Bu paylaşım klasörü diğer pc ler tarafından görnüyor ve klasörün içine girip değişiklik yapabiliyorlar

SORUN:
2 bilgisayarda paylaşım klasörünü görüyoruz ancak içine girip değişiklik yapmamıza izin vermiyor ancak dosya (word excell) klasör dışına kopyalanıp geri tekrar içine atılmadan değişiklik yapmak istediğimiz zaman "salt okunur veya yazmaya karşı korumalı" hatası veriyor bu sadece ağdaki diğer grup üyelerine yapmıyor b.sayarların kendileri de o klasöre girip değişiklik yapamıyor. Tüm ayarları kontrol ettiğim halde fark veya eksiklik göremedim. Ama gözden kaçırdığım bir nüans vardır. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür eder. iyi çalışmalar dilerim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: 0
Sistem Özellikleri:
terminaller: dual core 2.2 cpu
1 gb ddr2 ram ..v.s.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

sah1n
01-05-2008, 18:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Atıyorum şu anda benim pc de bir klasörde çalıştığım excel belgesi paylaşımda, eğer benim pc de exel açıksa sen diğer pc den bağlanırsan salt okunur gibisinden bir uyarı alırsın ve değişiklik yapamazsın.Değişiklik yapabilmen için paylaşıma açık olan pc de bu exel belgesinin kapalı olması gerek.
Ayrıca paylaşımdaki klasörler de
Ağ kullanıcıları dosyalarımı değiştirebilsin seçeneğini işaretlemen gerek bunuda hatırlatmış olalım.

Son Düzenleme: sah1n ~ 01 Mayıs 2008 18:07
aliramazan
06-05-2008, 11:09   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle ilginize teşekkür ederim ama zaten çalışma dosyalarının kullanıcılardan biri tarafından açıldığında ilk açılışta (salt okunur olarak aç) uyarıyı veriyor
ve everyone yetkilendirmesi var. Hatta "msconfig"te tüm microsoft hizmetlerini devredışı bıraktığımda sorun düzeliyor ancak bitdefender antivirüs programımız devredışı kalıyor... Burada mantık hatası var gibi geliyor bitdefender bir microsoft uygulaması değil ama maalesef çalışmıyor Bununla ilgili mesajlarınızı bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum