Service Pack 2

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez. Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Brigand
10-03-2004, 23:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
145 mesaj

Merhabalar sayın dostlar ve chip yönetimi
Chipin böyle bir fırsatı bize sağladığı için çok şanslı olduğumuzu düşüüyorum...

Bu win Xp nin service pack 2 (212mb) olan dosyasını chip cdlerine koysanız nasıl olurdu? ama ocak ve şubat aylarında dergi alamadım. Hard disk alacaktım para biriktiriyordum :). eğer ocak ve ya şubat aylarına koyulduysa buraya yazarsanız çok sevinirim.

Eğer konmadıysa bende xpnin güvenliği için bu paketi koyarsanız çok sevinirim. ayrıca black ice kullanıyorum ve sp1 yüklü olduğu halde bilgisayarıma giren ya da girmeye çalışan insanlar var...

Eğer cdye koymayı düşünürseniz bunu araştırırken bir link buldum.

ama hiç indirmedim (eee dial-up nası indireyim :)) yani temizmidir değilmidir bilmem.

Saygılarımla...

hasanyasin
11-03-2004, 10:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

SP2 henüz çıkmadı sevgili kardeşim. Bahsettiğiniz sitede nasıl olduysa çıkmış... Gülümseme Böyle bir Microsoft paketi yok; belki bu arkadaşlar, güncellemeleri birleştirip paketlemiş olabilirler, bilemiyorum. Çıkınca zaten Microsoft'un sitesinde yayınlanır ve Chip de çıkar çıkmaz verir bunu, merak etme...

Brigand
11-03-2004, 17:19   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

evet daha çıkmayan bir paket var. ama o paket mayıs çıkacak olan sp1 ve sp2 nin birleşimi diye biliyorum. yani o win xpnin tüm açıklarını kapatacak diye biliroyum. yani böyle bir ortamda nasıl win xp kullanılabiliyor bilemiyorum. sp2 yide bir sitenin forumlarında çok bahseden gördim. hiçbiri sp2 çımadı demedi. bilemiyorum. mayıs ayına kadar beklemeli miyiz? ya da xpnin güvenliğini kapatacak başka bir şeyler biliyorsanız lütfen söyleyin.

Yani black ice kullanırken bilgisayarıma her dakkada birisi ya giriyor ya da deniyor. 98de bu olmuyor. ama chip dergisinde xp kullandığınızı görüyorum. sizin windowsunuz da da açık var mı? ya da bunu kapayabiliyor musunuz? yani tek sorunum bu aslın service packler değil sadece açığı kapamak... (sp1 yüklü)

Saygılarımla...

hasanyasin
11-03-2004, 17:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

SP2 yükleyememek, hiçbir şekilde güncellenmemiş ve güvensiz bir sisteme sahip olmak anlamına gelmiyor. Bu paketler, bir önceki paketin çıkmasından sonra hazırlanan yamaların bir toplamı oluyor zaten hemen hemen. SP2 çıktığı zaman, bu paketle son verilen çok az açık olur. Yani zaten çıkmış yamaların toparlanmış hali oluyor. Tabii bazı sorunların çözümü bu paketlere bırakılır; fakat dediğim gibi, bunların sayısı çok düşük ve sistemine birilerinin girmesine izin veren açıklar bu türden paketler beklenmeden kapatılmaya çalışılır.

Eğer otomatik ya da manuel, bir şekilde sürekli güncelleme yaparsan, sistemin çok daha güvenli olur.

98'de sistemine çok daha fazla kişinin girip çıkabileceğinden de emin olabilirsin. Bununla birlikte, XP'de de bu tür ataklara maruz kalmak mümkün. Bunlardan kurtulup rahat etmek için, bir firewall kullanman en iyisi. İşletim sistemi güvenliği denince, akla sadece ağ üzerinden yapılan saldırılar gelmemeli...

Brigand
11-03-2004, 19:03   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj
alıntı:
Gönderen : hasanyasin

SP2 yükleyememek, hiçbir şekilde güncellenmemiş ve güvensiz bir sisteme sahip olmak anlamına gelmiyor. Bu paketler, bir önceki paketin çıkmasından sonra hazırlanan yamaların bir toplamı oluyor zaten hemen hemen. SP2 çıktığı zaman, bu paketle son verilen çok az açık olur. Yani zaten çıkmış yamaların toparlanmış hali oluyor. Tabii bazı sorunların çözümü bu paketlere bırakılır; fakat dediğim gibi, bunların sayısı çok düşük ve sistemine birilerinin girmesine izin veren açıklar bu türden paketler beklenmeden kapatılmaya çalışılır.

Eğer otomatik ya da manuel, bir şekilde sürekli güncelleme yaparsan, sistemin çok daha güvenli olur.

98'de sistemine çok daha fazla kişinin girip çıkabileceğinden de emin olabilirsin. Bununla birlikte, XP'de de bu tür ataklara maruz kalmak mümkün. Bunlardan kurtulup rahat etmek için, bir firewall kullanman en iyisi. İşletim sistemi güvenliği denince, akla sadece ağ üzerinden yapılan saldırılar gelmemeli...

buraya girdiğinde sayfanın ortasının biraz altında service pack 2 xp için oaln bir görürsünüz.(tam linki sanırım http://www.microsoft.com/technet ... ableguy/cg0204.mspx ).  indirmeyi denemedim. ya da download linki var mı bilmiyorum. ama şunu söyleyebilirim dial-up dan giiryoum ve microsoft updateden güncellemeleri indirmek benim için bir işkence olur. şöyle bir kısa yol da var.

sistem c: de kurulmus olsun

wutemp diye bi klasor olusturuyo gecici, download bitip de tam yukleme baslarken bu klasoru baska yere kopyalayin, onlar silinmiyor.

işte bu sayede siz isterseniz xp'nin netteki güncellemelerini cdye aktarabilirsiniz. (ama microsoftun iznini almak gerekirmi şahsen bilmiyorum.)

Son olarak xp de sysgate + kaspersky 98de Pc-Cilli 2003 son updateleri ve firewalluyla.