SERVİCE PACK 3 SORUNU ACİL YARDIM

ORIONBLACK
05-02-2009, 13:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

selam arkadaşlar. acil yardıma ihtiyacım var. xp sp3 güncelleştirmesini ve bununla birlikte explorer 7 güncelleştirmesini yükledim yeniden başlattım açıldığı anda windows installer penceresi çıkıyo sonra kayboluyo. internet var msne girio ama explorer açılmıyı bile.. şuan sa hiçbir işlem yapamıyorum bilgisayarda ne yapmam gerekiyo..?? yardımcı olursanız sevinirim..

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 05 Şubat 2009 14:14
h@y@let
05-02-2009, 13:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

Sorununu windows xp bölümüne yazman gerek bak windows 7 yazıyor burda.

manager817
05-02-2009, 13:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Başlat-->Çalıştır---> deyip sfc /scannow yazarak Entera Basın deyin ve beklemeye baslayin ., ekrandaki yönergeleri takip edin, bu sorunu çözmezse sistem geri yükleme yapabilirsiniz, yada registry hatakarını bulup temizleyeceğiniz bir programla bir tarama yapın, hataları düzelttikten sonra tekrar pc yi kapatıp çaın. Bunlar işini görmezse aşağıdaki yazı dizini takip ederseniz mutlaka sorunuza çözüm bulacaksınız .

Explorer Hatalari, Onarmalari, Tool bar, Yeniden yukleme
İnternet explorerin tamirleri:

1. internet Explorer sürekli hatalar veriyor ve düzenli çalışmıyorsa yeniden kurmak en mantıklı yoldur. Dikkat edin windowsu yeniden kurmayı demedim sadece internet eplorerimizi yeniden kuracağız. 1.yol: kurulum yaptıgınız WindowsXP vs. cd sini takın.
2.Start/Run. (başlat/çalıştır)

Deyip komut satirina asagidakini aynen yazin. Not: copy paste yapın…

komut:

‘ rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\inf\ie.inf ’

‘en etkili yöntemlerden birisi budur.’ Şimdi yaptıgımız şey sadece explorerin üzerine yeniden kurmaktı.

2. şimdi yapacağımız iş ise komple internet explorerimizi kaldırıp yeniden kuracağız.

Start > Run > regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Active Setup\Installed Components{89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}

bu kayıt anahtarını buluyoruz ve

IsInstalled ,i arayip ve 0 (Null). degerini veriyoruz.

Artık internet explorerimiz yeniden kurulum için hazır vaziyettedir. Şimdi

sitesinden xp içn olanını buluyoruz.

i.explorer win 98 içinde aşağıdaki URLyi kullanıyoruz: http://download.microsoft.com/download/IE6...TR/ie6setup.exe

indiriyoruz..

İndirdigimiz dosyanın adı:ie6setup.exe

Dosyayi örnegin. C:\IE6_Setup. diye kaydedin.
Start > Run
C:\IE6_Setup\ie6setup.exe" /c:"ie6wzd.exe /d /s:""#E" (yandakini copy paste yapin)

ok dedikten sonra kurulum asistanı başlayacaktır.

• İntenet Explorer da link problemleri, (sayfa açılmıyor):
Bu sorunda birçok insanın başına gelmiştir. Sayfanın bulunduğu linke tıklarsınız pencere açılır tam sayfanın içeriği açılacak gibi olur fakat sayfa görüntülenemiyor hatasını alırsınız. bunun nedeni de bir veya birçok Explorer dll. Dosyasının silinmesi veya olmamasındandır. Sorunumuzu gidermek için;
Start -> Run -> regsvr32 urlmon.dll (OK).

Eger Problem devam ediyorsa aşağıdakilerini uygulayın:
Start -> Run ->
regsvr32 actxprxy.dll
regsvr32 shdocvw.dll

Bu da ise yaramadiysa IE yi yeniden kurun.

Son Düzenleme: manager817 ~ 05 Şubat 2009 13:39
ORIONBLACK
05-02-2009, 14:03   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

arkadaşım ilgin için çok teşekkürler muhteşem açıklayıcı bilgiler şuan yeniden yüklemeye uğraşıyorum.. senden ricam bu service pack 3 le ilgili mümkünse yardımcı olman.. şuan masa üstünde 2 tane explorer kısayolu duruyo biri eskisi diğeri 7 galiba. yazdığın yönergelerde kaldıracağımm hangisi 2 tane görünüyo yani.

manager817
05-02-2009, 14:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Yazdıklarımdan sonra ,şuan explor çalışıyor mu yani hatasız bir şekilde ie7 den nete bağlanabildiniz mi ?

ORIONBLACK
05-02-2009, 14:19   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

malesef.. kısayola tıkladığım anda hata raporu gönder gönderme penceresi açılıyor.. ve bide sp3 yüklüyken explorer 7 yi kaldıramıyosun yazıo bir sitede.. senin söylediğin şekilde çalıştır komutundan değerini 0 null yaptım. şimdi yeni indirdiğim explorer 8 i kurabilirmiyim???

EmAr2
05-02-2009, 14:59   |  #7  
Üye
51 mesaj

arkadaşım sen service pack 3 yükledikte sonra güncelleştirmelerinin hepsini al. sp3 te böle bazı sorunlar var. Windows Installer 4.5 i microsoftan indir yükle.

manager817
05-02-2009, 17:23   |  #8  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Büyük bir ihitmal sp3 yüklemesi yapmadan önceki kurulum yaptığınız xp ,problemli olabilir, orjinal olmayan xp lerde sp güncellemeleri sonucun da böyle sorunlar çıkabiliyor. İşletim sistemini başka bir sp2 li cd ile kurmanız gerekebilir ve sonun da da sp3 günecllemerini yapmalısınız .