Ses Aygıtı Sorunu

Fattur
27-09-2010, 22:05   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Uzmanına sorun bölümüne eskisi gibi soru yazamadığımız için buradan soruyorum. Bakıp geçmeyin en azından bilmiyorum vs birşey yazın lütfen..
Uygulamardan çıkan seslerin farklı ses aygıtlarından çıkmasını istiyorum. Windows7 kullanıyorum bunu nasıl yapabilirim?
Mesela kulaklığı ön panele takıp ön paneli farklı bir aygıt olarak gösteriyorum.  Buradan belli uygulamaların seslerini duymak istiyorum. Diğer uygulamalar ise normal hoparlörden çıksın istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Son Düzenleme: Fattur ~ 29 Eylül 2010 00:31
Jubei76
30-09-2010, 08:32   |  #2  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

selam,kesin bir ifade ile söylemiyorum ama bu istediğin zannedersem harici olarak takılan bir ses kartı ile mümkün ama hangi marka ve hangi model bilemem ve gerçekten böyle bir şey mümkünmü onuda bilmiyorum bilgisayarda ses ve ses kartları ile uzmanlaşmış kişiler var onu biliyorum ama umarım burda vardır kendileri çünkü en iyisini harici ses kartı kullananlar bilir. pek yardımcı olamadım ama kusuruma bakmazsın artık.

Fattur
03-10-2010, 15:05   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Ya 2 tane farklı ses kartı donanımı var gözüküyor zaten ve şu anda messengerın içinden yaptığım ayar ile messengerda konuşurken ses kulaklıktan geliyor diğer programlarda normal dışarıdan çıkıyor ses. Her uygulamada ayar yok bu ayarı windows audio mixer'da uygulamarı farklı aygıtlara yönlendirme gibi bir seçenek de aradım ama maalesef bulunmamakta. Alternatif program arıyorum..